Євросоюз змінює правила в'їзду по безвізу

08.05.2018

Євросоюз буде оформляти спеціальний дозвіл на в'їзд в Шенгенську зону для громадян країн, з якими Євросоюз уклав договір про безвізовий режим, в тому числі для українців.

Картинки по запросу безвиз

За отриманням дозволу на перетин кордону потрібно буде заплатити 7 євро. Відповідне рішення прийняли посли Євросоюзу на засіданні 25 квітня, проте його ще повинні затвердити Європарламент та Рада ЄС.

Згідно з повідомленням на сайті Європейської Ради, жителям третіх країн, в тому числі і українцям, перед поїздкою потрібно буде проходити перевірку, метою якої є сприяння підвищенню внутрішньої безпеки та запобігання нелегальній імміграції, а також зменшення затримок на кордонах. Для цього вони повинні заздалегідь заповнити заяву-анкету через інтернет, вартість якої складе сім євро.

Після перевірки даних в базі даних ЄС та Інтерполу і не виявлення зауважень людина отримає дозвіл на в'їзд в Шенгенську зону. Відзначається, що термін розгляду заявки з винесенням відповідного рішення не буде перевищувати 96 годин, а більшість заяв будуть схвальними. Однак якщо виникнуть підозри або інформація потребує додаткового аналізу, то заявку будуть обробляти вручну компетентні органи. Однак в Євроради відзначили: наявність дозволу не буде стовідсотковою гарантією на в'їзд до Європи, а остаточне рішення буде приймати прикордонник.

Дозвіл на в'їзд буде діяти три роки або до закінчення терміну дії паспорта або іншого документа, зареєстрованого при оформленні заявки, в залежності від того, що станеться раніше.


По материалам: mastertura.com.ua