Чорнобильська АЕС почала приймати туристів

19.04.2018

У державному спеціалізованому підприємстві "Чорнобильська АЕС" повідомили про відкриття програм ознайомчих візитів для всіх бажаючих на станцію, де 32 роки тому сталася найбільша аварія в історії ядерної енергетики.

Картинки по запросу чернобыль аэс туризм

"Тепер кожен бажаючий зможе побачити, як сьогодні працює ЧАЕС, відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об'єкта" Укриття "в екологічно безпечну систему", повідомляється на офіційному сайті електростанції. Програма відвідування, так званий маршрут "Базовий", передбачає поїздку на електричці з міста Славутич Київської області через контрольно-пропускний пункт "Семиходи", відвідування захисних споруд, щитів управління, об'єкта "Укриття" і нового безпечного конфайнмента, меморіалу ліквідаторам аварії на станції, обвідного каналу з сомами, обід в їдальні для співробітників станції.

Тривалість поїздки  один день. У вартість відвідування входять інструктаж, супровід, послуги перекладача, засоби індивідуального захисту. Страхування здійснюється відвідувачами самостійно. Для відвідування станції необхідно заповнити онлайн-заявку на сайті станції.

Відзначається, що "основна увага буде приділятися заходам безпеки для відвідувачів" і що вони "будуть забезпечені всіма необхідними засобами індивідуального захисту і будуть проходити обов'язковий дозиметричний контроль".

"Потрібно пам'ятати, що Чорнобильська АЕС продовжує залишатися ядерним об'єктом, і ми, як і раніше, суворо дотримуємося всіх вимог безпеки для подібних підприємств. Однак ми намагаємося бути максимально відкритими і прозорими, намагаємося мінімізувати кількість бар'єрів для відвідувачів, позбавити їх складної схеми узгодження візиту . Переконаний, що такі зміни стануть додатковими кроками до позитивних перетворень в країні ", — зазначив гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін.

Чорнобильська АЕС розташована поблизу міста Прип'ять в 18 км від міста Чорнобиль, за 16 км від кордону з Білоруссю і в 110 км від Києва. Аварія на АЕС у Чорнобилі сталася 26 квітня 1986 року. Вибухом було зруйновано 4-й енергоблок, в атмосферу викинуло велику кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

На момент аварії в 1986 році Чорнобильська АЕС була найпотужнішою в СРСР.


По материалам: mastertura.com.ua