Головна / Тури /

Єгипет

Про країну Пошук турів Міста/Регіони Візи Корисно знати

Час

Різниця в часі між Києвом і Єгиптом немає, крім невеликих періодів восени, коли різниця в часі становить мінус одну годину. Це відбувається тому, що на зимовий і літній час Єгипет і Україна зазвичай переходять не одночасно.

 

Мова

Офіціальний мова - арабська, в спілкуванні з іноземцем поширені англійська та російська. Пишуть араби справа наліво. Але будьте уважні: цифри пишуться і читаються зліва направо.

Валюта

Грошова одиниця Єгипту - єгипетський фунт або єгипетська ліра (L.E.). В одному фунті - 100 піастрів. 1 долар США = приблизно 5 фунтам. У магазинах приймають і долари, але тоді товар обійдеться вам дорожче. Міняти гроші можна в банку, аеропорту, а також в обмінних пунктах готелів. Працюють банки з 10:00 до 14:00 і з 18:00 до 21:00, вихідні - субота, неділя, деякі банки не працюють і в п’ятницю.

Релігія

Незалежно від того, мусульманин або копт, корінний єгиптянин дуже релігійна людина, і релігійними принципами керується в житті. Офіційною релігією Єгипту є іслам. 90% єгиптян мусульмани (в основному суніти), 10% християни та інші.

Митні правила

Із України можна вивозити без оформлення банківської довідки до 10 000 € на особу, всі інші цінності підлягають декларуванню. У Єгипет валюту можна ввозити без обмежень; вивозити не більше 5000 $ на людину. Вивіз національної єгипетської валюти заборонений. При виїзді з країни можна поміняти єгипетські фунти на долари, пред'явивши обмінні квитанції. При ввезенні і вивезенні значних валютних сум необхідно заповнити на митниці в аеропорту валютну декларацію. Декларуванню підлягають відеокамери, ювелірні прикраси, електронне обладнання. Туристи у віці старше 20 років можуть провозити з собою до 1 л спиртних напоїв і 2 л пива, старше 15 років - 200 сигарет або 50 сигар. Заборонено вивезення з Єгипту предметів старовини, коралів та іншої морської флори і фауни (навіть підібраних на березі). У разі порушення даної заборони ви будете оштрафовані на 1000 $. За ввезення наркотиків до Єгипту передбачається суворе покарання.

Транспорт

В центральній частині курортів уздовж узбережжя курсують міні-баси, вони їздять часто, але необхідно вийти на шосе і голосувати, так як постійних зупинок немає. Хоча оплата за проїзд фіксована (1-1,5 фунта), про оплату варто домовлятися до посадки. Не соромтеся торгуватися з водієм. Необхідно поцікавитися у нього, чи довезе він вас до потрібного місця, так як цей вид транспорту є приватним, маршрут може змінитися в залежності від бажання пасажирів. Від віддалених готелів їздять автобуси, проїзд на яких коштує 5-10 фунтів. Розклад руху таких автобусів, як правило, можна знайти в холі готелю.

Найзручніший, і в той же час недорогий вид транспорту в Єгипті - це таксі, його краще замовити на стійці реєстрації або на виході з готелю. Про ціну краще домовитися з водієм заздалегідь.

Можна також взяти машину напрокат, вартість варіюється від 70 $ (легкове авто) до 300 $ / день (позашляховик). Для цього необхідно мати водійське посвідчення міжнародного зразка, кредитну карту або заставу у вигляді готівки. І обов'язково переконайтеся, повністю чи застрахований автомобіль. Прохання враховувати особливості поведінки на дорозі, в Єгипті практично не дотримуються правил дорожнього руху.

Пересування між далекими містами здійснюється караваном під охороною поліції.

Кухня

Національна кухня формувалася під впливом французів, британців, а також багато привнесли сусіди Єгипту - Ліван і Греція. Замість хліба єгиптяни вживають лаваш, також відомий як арабський або сирійський хліб, але він відрізняється за смаком від своїх аналогів в сусідніх країнах. Shwarma, бутерброд на зразок гамбургера, є місцевим видом швидкого харчування При цьому переконайтесь, що м'ясо добре просмажене. Також спробуйте fateer - спечений в духовці млинець з комбінаціями всіляких начинок; mulokhaya - суп з мангольдом і великою кількістю часнику; і koshari - суміш рису, сочевиці, пасти і нутів, заправлена пряним томатним соусом і смаженою цибулею. Після того, як державні виноградники були приватизовані в 1998 році, єгипетські вина покращилися на порядок. Місцеве пиво готується в Єгипті за старовинною технологією, якій вже більше 100 років. Ресторани в основному розташовані на території готелів. Пам'ятайте, що не можна проносити спиртні напої на територію готелю або дискотеки - доведеться заплатити штраф (близько 100 фунтів).

Страви єгипетської кухні відрізняються гострим смаком і, зазвичай, готуються з використанням великої кількості різних спецій і соусів. Якщо в меню не вказані ціни, варто заздалегідь домовитися про вартість обіду, можна торгуватися. Виносити їжу з ресторанів all inclusive заборонено (в більшості готелів за винесення їжі накладається штраф). Відвідування ресторанів в пляжній формі одягу заборонено. В більшості готелів Шарм-Ель-Шейха пізній вечеря не подається в ресторані, а доставляється в номер (як правило вечеря складається з бутербродів / булочок).

Сувеніри

Найпопулярніші в Єгипті покупки - папіруси і парфумерні масла і есенції, а також базальтові статуетки, карбування, вироби з золота і срібла, малахіту і дорогоцінних каменів, картуші, жуки-скарабеї, кальян, національний одяг. Єгипет переповнений дешевими підробками з рисового паперу або бананових листів зі штампованим малюнком, тому купувати папіруси треба тільки в спеціалізованих магазинах, де видають сертифікати якості.

У зимовий період магазини зазвичай відкриті з 9:00 до 20:00 з перервою на обід з 12:00 до 14:00. Влітку обідня перерва з 14:00 до 16:00. Вихідний день - п'ятниця. Широко розвинена в Єгипті мережа магазинів безмитної торгівлі DUTY FREE. Покупки в таких магазинах відбуваються при наявності паспорта. Спиртні напої можна придбати тільки в цих магазинах, покупка супроводжується обов'язковою відміткою в паспорті покупця. За час перебування в країні туристи можуть придбати 3 літри міцних спиртних напоїв або 2 літри міцних напоїв і одну упаковку пива. У червні 1999 року уряд Єгипту прийняв постанову, за якою покупки в магазинах безмитної торгівлі туристи можуть здійснювати протягом доби з моменту в'їзду. У курортній зоні більшість магазинів і сувенірних крамничок не мають фіксованих цін - після торгу можна знизити ціну в 2-3 рази.

Телефони

Дешевше телефонувати по телефонній карті з вуличного таксофона. Її можна купити в найближчому вузлі зв'язку. У цьому випадку одна хвилина розмови коштуватиме близько одного долара. Тариф переговорного пункту - 2 долари за хвилину. Якщо ви телефонуєте з готелю - приблизна вартість 1 хвилини розмови 3 долари, в деяких готелях час розмови відраховується по 3 хвилини.

Екстрені телефони

Поліція - 122,

Дорожня поліція - 128,

Туристична поліція - 126,

Швидка допомога - 123,

Пожежна служба - 180.

Телефонний код Єгипту - 20, Каїра - 2.

Посольство Єгипту в Україні

Адреса: м. Київ, вул. Обсерваторна, 19

Телефон: (8 044) 272-13-27

Факс: (8 044) 486-94-28

Робочі години: Пон. – п’ятн. з 9:00 – 12:00

E-mail: boustan@egypt-emb.kiev.ua

Посольство України в Єгипті:

Адреса: 50, Road 83, Maadi, Cairo, Egypt

Тел .: (10-202) 378 68 71; 378 68 72

Факс: (10-202) 378 68 73

E-mail: emb_eg@mfa.gov.ua

 

Хургада (код міста 065):

туристична поліція 446-765;

Поліцейське управління 446-359;

Госпіталь 446-740;

Аеропорт 442-831; Шарм-Ель-Шейх (код міста 0693):

туристична поліція 600-675;

Поліцейське управління 660-306;

Швидка допомога 600-554;

Госпіталь 661-011;

Аеропорт 601-140.

 

Рекомендації

Одяг

Рекомендуємо легкий одяг з бавовни і головний убір. Жінкам, котрі збираються в місто без супроводу чоловіків, рекомендуємо бути більш консервативними при виборі одягу. Для відвідування визначних пам'яток необхідні хороші довгі штани і бавовняні сорочки з довгим рукавом. Для вечірніх прогулянок і поїздок на фелюзі необхідні теплі речі - пуловер, тепла сорочка, легка куртка. Для сходження на гору Мойсея при собі необхідно мати спортивне взуття, теплий одяг взимку. Категорично не рекомендується:

В Єгипті категорично заборонено:

 

Увага!!!

За порушення даних пунктів Законом Єгипту передбачені штрафи або тюремне ув'язнення!

Зверніть увагу - готелі не несуть відповідальності за ваші цінні речі і гроші, тому скористайтеся сейфом (в більшості готелів сейф уже стоїть в номері, і ви берете напрокат тільки ключі від сейфа).

В Єгипті, збираючись на екскурсію, не забудьте взяти з собою паспорт.

В кожному готелі Єгипту за втрату браслета, а також втрату або псування ключів (від номера або сейфа) або карток на рушники туристам виставляється штраф від 20 $ до 150 $ (в залежності від політики готелю).

В цілях пожежної безпеки, використання в кімнаті / на балконі кальяну або інших подібних приладів для куріння суворо заборонено.