MICE в Польщі - новий бренд польського туризму

04.04.2018

Одним із пріоритетних і перспективних туристичних напрямків останнього десятиліття став діловий туризм – MICE (від англ. Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry), що підтверджує не тільки уперта статистика, а й зацікавленість іноземних та польських компаній в наданих в Польщі якісних майданчиках для ділових заходів.
Сьогодні проводиться безліч міжнародних виставок в сучасних виставкових центрах найбільших міст країни. Це Варшава, Краків, Гданськ, Познань, Лодзь, Вроцлав, Катовіце. І всі вони знаходяться поблизу транспортних хабів, пропонують високорозвинену готельну інфраструктуру.
Польський ринок MICE має багаторічний досвід організації ділових заходів, колосальної базою сучасних готелів, конференц-центрів, добре організованій логістикою і багатою історичною і культурною спадщиною. Це дозволяє розширити рамки ділового туризму, поєднуючи можливість зануритися в завдання ділової поїздки і знайомство з красивими містами, природними та історичними красотами Польщі.
Розширення ринку MICE в Польщі - тенденції останніх років
З 2010 по 2015 рік відбулося серйозний стрибок у розвитку польського ринку MICE. Кількість ділових заходів, конференцій і виставок, що проводяться на території Польщі, збільшилася майже в два рази. Динамічний розвиток польського ділового туризму легко пояснити: великі компанії розуміють пряму залежність досягнення глобальних бізнес-цілей і маркетингових завдань від участі в міжнародних конференціях і виставках, корпоративного навчання і заходів по підвищенню кваліфікації співробітників. Як наслідок, розвиток і зростання добробуту окремо взятої компанії призводять до все більшої потреби в послугах, що надаються польським ринком MICE. Зростає кількість майданчиків, конференц-залів і готельної бази, розрахованої на діловий туризм.
За підтримки державного фінансування і Польської асоціації конференцій та конгресів (SKKP) в 2017 році був запущений проект «Meet in Poland», завдяки якому в п'яти найбільших польських містах приступили до створення бізнес-туристичної мережі, що об'єднала найбільші MICE-компанії Польщі. Цей проект допомагає створенню стійкого іміджу країни як бізнес-майданчика, де можна проводити міжнародні конференції і конгреси найвищого рівня.
Розвиваючий ринок MICE в Польщі супроводжується відкриттям нових сучасних конференці виставкових майданчиків. У Кракові з'явилися виставкові центри EXPO Kraków і ICE Kraków Congress Centre. У Катовіце пройшло кардинальне оновлення центральної частини міста, відкриті Сілезький музей і Міжнародний конгрес-центр. Успіх цих міст надихає на розвиток і регіональні центри. У Любліні почав роботу Люблінський конференц-центр, а в Глівіце – зал для глядачів, розрахований на 14 тис. чоловік. Відкриті об'єктів такого рівня залучає інвестиції в готельний і ресторанний бізнес, що незмінно тягне за собою збільшення числа заходів, організованих в Польщі.
У 2016 році туристичний сектор забезпечив 6% національного доходу Польщі. За словами президента Польської туристичної організації Марека Ольшевського, ця сума перевищила дохід від аграрного ринку, склавши близько 120 млрд. Злотих ($ 32 млрд.). У минулому році Польщу відвідало близько 17,5 млн. Іноземних туристів, перевищивши цифру 2015 року більш ніж на мільйон.
Внутрішній і зовнішній вектор розвитку
Розвиваючи діловий туризм, Польща робить ставку як на внутрішні компанії, які з моменту вступу країни в Євросоюз розвиваються семимильними кроками, так і на іноземних замовників. Основними замовниками сфери ділового гостинності в Польщі є фармацевтичні, медичні та косметологічні компанії. Але завдяки вдалому розташуванню країни в центрі Європи, гарній транспортній розв'язці і широкому вибору готельного та конференц-фонду Польща вийшла на іноземні ринки і з кожним роком залучає все більше компаній з Німеччини, Голландії та інших країн, зацікавлених в недорогому, але якісному MICE-продукті світового рівня.
Цей величезний пласт в економіці туризму допомагає розвиватися туристичному ринку Польщі в якості глобальної платформи для просування бізнесу, встановлення нових контактів і презентації своїх унікальних продуктів. До того ж це ідеальний шанс привернути увагу до традицій і культури своєї країни, показати її найкращі й цікаві місця.
Польські стандарти в організації ділових заходів
Польські MICE-компанії готові виконати всі вимоги замовників «під ключ». Комплексний підхід, який застосовується до організації заходів в Польщі, – це не тільки підбір майданчика, але і правильний вибір місця проведення, високий рівень стандартів обслуговуючого персоналу, технічні можливості, умови проживання, харчування, культурна програма, рівень сервісу і безпеки. І це далеко не всі питання, які готові взяти на себе польські фахівці MICE, несучи при цьому повну відповідальність за кінцевий результат.
Важливим аргументом у прийнятті рішення про проведення ділових заходів в Польщі є високий рівень безпеки, підтримуваний на державному рівні. Проведення чемпіонату з футболу Euro-2012 продемонструвало, наскільки серйозний підхід до цього питання, – уряд видав спеціальні закони про безпеку туристів та уболівальників. І звичайно ж традиційне польське гостинність допомагає відчувати себе на польській землі як вдома.
Що стосується технічного рівня підготовки виставкових та конференц-майданчиків, то сьогодні в Польщі широко використовуються інновації, в тому числі пристрої, що передають персональну інформацію про кожного з учасників, тривимірні технології для демонстрації презентацій. Активно застосовуються соціальні мережі – Facebook, LinkedIn або Twitter. З їх допомогою клієнти можуть оперативно і ефективно налагоджувати контакти і комунікації до і після ділового події. А організатори отримують зворотний зв'язок, яка в подальшому дозволяє поліпшити стандарти організації ділових заходів.
Розвиток взаємопов'язаних з MICE-індустрією ринків
Завдяки серйозній конкуренції MICE-компаній на ринку Польщі в сектор ділового туризму залучені компанії, так чи інакше взаємопов'язані з цим напрямком туризму. Традиційний готельний бізнес – це не тільки номерний фонд, а й проведення ділових зустрічей на базі готелів. Великим попитом користуються чотири і п'ятизіркові готелі, в яких у 2016 році було проведено понад 40% бізнес-подій Польщі. Лідерами по організації заходів стали найбільші мережі Accor і Hilton Worldwide.
Якщо говорити про мотивуючих програмах team-building, то в Польщі широкий вибір локацій і нестандартних майданчиків для їх проведення. Наприклад, в соляній шахті «Величка» проводять не тільки екскурсії для туристів, а й конференції, в спеціально передбачених конференц-залах. А також team-building-сесії для компаній, яким цікаво не просто досліджувати підземні лабіринти, а й виконати завдання, націлені на зміцнення командного духу компанії.
Важливий актив, що впливає на успіх ділового заходу, – грамотний гастрономічний підхід до індустрії ділового гостинності. Сьогодні мало запропонувати учасникам заходу стандартні кава-брейк та обід. Польські організатори прагнуть подарувати новий унікальний гастрономічний досвід, який стане відмінним доповненням до всього перерахованого, залишаючи незабутні впевернуться сюди ще не один раз.
5 причин вибрати Польщу для проведення ділових заходів
• Близьке розташування і зручна транспортна логістика. Авіасполучення за допомогою декількох авіакомпаній на чолі з польською LOT. Автобусне і залізничне сполучення між Україною та Польщею.
• Сучасна готельна база. Розміщення на будь-які смак, вартість і вимоги замовника – від сертифікованих готелів 5 * до недорогих, але по-європейськи якісних готелів 3 *.
• Проведення конференцій і ділових зустрічей безпосередньо в готелях. Більшість готелів мають конференц-центри, обладнані всіма сучасними технологічними новинками, з різною кількістю залів для заходів на будь-яку кількість осіб. Є також зручні переговорні кімнати, зали для кава-брейків і банкетні зали.
• Можливість поєднати ділову і екскурсійну програму. Польща має найширшими екскурсійними можливостями, багата історичними, культурними і природними пам'ятками.
• Багатий вибір атракцій для проведення заходів з тімбілдінгу. Гори, річки, озера, море та інші локації дозволять поєднати активні заняття і відпочинок на тлі природних пам'яток.


По материалам: utg.net.ua