Нідерланди

Час

Час відстає від київського на 1 годину.

Мова

Єдиною офіційною мовою Нідерландів є нідерландська мова. Близько 70% населення країни добре володіє англійською мовою, 55-59% - німецькою і близько 19% - французькою.

Валюта

Офіційна в яких одиницях отримувати Нідерландів - євро.

Релігія

Нідерланди - світська держава, що не має державної релігії. Однак, в країні існує свобода віросповідання.

Паління

По питання про заборону на паління звичайних сигарет голландська влада роблять все, щоб не відставати від своїх сусідів по Євросоюзу. Паління заборонено у всіх громадських місцях, де не передбачена зона для паліїв.

Митні правила

Транзит валюти не лімітований. Якщо товари ввозяться з країн ЄС, тільки для особистого користування, то обмежень на їх ввезення немає за умови сплати податку за них. Якщо ж предмети ввозяться з інших країн, без накладання мита можна ввести: 500 гр кави; інші товари вартістю не вище 60 євро; 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 22% або 2 л алкогольних напоїв міцністю до 22%; не більше 200 сигарет, або 100 маленьких сигар, або 50 сигар, або 250 гр тютюну; до 250 мл туалетної води, 50 мл духів; 100 гр чаю.

Забороняється ввозити не консервоване м'ясо, зброю, наркотики, предмети історичної та художньої цінності. Без спеціального дозволу (де вказується відсутність хвороби) не можна ввозити цибулини квітів. Цей дозвіл можна взяти у фітопатологічної служби Нідерландів.

Не дивлячись на те, що Нідерланди - одна з небагатьох країн, де дозволено вживання слабких наркотиків, за спробу ввезення або вивезення наркотичних речовин передбачено тюремне покарання строком до 12 лет.

Транспорт

Громадський транспорт в Нідерландах має досить добре інтегровану мережу, що складається з поїздів, автобусів, трамваїв і метро.

Розгалужена система автотрас і швидкісних доріг, велика залізнична і автобусна мережа охоплюють всю країну, забезпечуючи простоту повідомлення з будь-якою точкою. У містах діє єдина міська система транспорту (GVB), що включає трамваї, тролейбуси і автобуси. Широко поширений водний транспорт - різні прогулянкові судна, водне таксі, але цей вид транспорту значно дорожче громадського і орієнтований, в основному, на екскурсії і туристів. Голландці часто використовують як засіб пересування велосипед - кількість їх перевищує число жителів країни. На дорогах і міських вулицях під велосипедні смуги обов'язково відведено окреме місце, а практично на кожному розі розміщені спеціальні стоянки для велосипедів. Велосипед також можна взяти напрокат в спеціальних пунктах (3-5 євро в день без урахування суми застави).

Кухня

Традиційна голландська кухня славиться широким використанням мало поєднуваних на перший погляд компонентів з великою кількістю морепродуктів.

Любимі страви голландців - "Харінг" (малосольний оселедець з скибочкою солоного огірка або цибулею), тушкований судак з овочами, копчений вугор з гарніром з яєць і лимона, свіже філе оселедця "мачьес" і смажені рибні або м'ясні фрикадельки "Крокетта". До запеченої рибі зазвичай подають листовий салат або картопляні брусочки-фрі "потата". В меню зазвичай багато овочів і молочних продуктів. Крім цього, до традиційних голландським страв зараховують млинці. М'яса вживають відносно небагато. Найтиповіше блюдо - "хотпот" - ніжне відварне або тушковане м'ясо з овочевим пюре, також варто спробувати "стампот" - картопляне пюре з капустою, салом або копченими сосисками, тушковані свинячі ніжки, боби зі шкварками "кант’єс", ковбаски "ворст’єс" і національне блюдо з рису, м'яса і овочів - "рійстафель" Дуже улюблені голландцями відмінні супи - суп з подрібненого гороху з копченою ковбаскою "Ертен-суп", суп з селери, бульйон зі шматочками шинки і моркви "консоме піт-а-фе" і др.

Голландська кухня також відома своїми гарячими бутербродами всіх сортів. Найбільш знамениті гарячий тришаровий бутерброд з яєчнею, шпиком і шинкою - "раусшмейсер", тартинки, кульки "брууджес" з усілякою начинкою, апельдорнські бутерброди з яблуками або роттердамські бутерброди з салом і помідорами. Головний інгредієнт в них - першокласний голландський сир - предмет особливої гордості країни. Як окрему закуску часто подають кубики з твердого сиру з шматочками фруктів, овочів або м'ясних продуктів. Голландські салати також передбачають обов'язкову наявність сира.

Крім цього, до істинно голландським страв зараховують млинці.

Із алкогольних напоїв голландці віддають перевагу всім можливим сортам пива і горілки, віддаючи перевагу ялівцевої, більш схожою на джин "Дженевер". Також в країні роблять першокласні лікери, найбільш популярний знаменитий "Оранж Біттер" .

Сувеніри

Традиційними сувенірами з Нідерландів вважаються: предмети з зображенням тюльпанів, а також цибулини тюльпанів - символу Голландії; дерев'яні черевички - "кломпи"; Дельфський фарфор; фігурки млинів і дітей, що цілуються; одяг з конопель; футбольні сувеніри.

Із їстівних сувенірів, безсумнівно, варто привезти славетні голландські сири.

Із алкоголю: голландське пиво ( "Хайнекен", "Грольш") і голландську ялівцеву горілку - "Женевер" Варто звернути увагу на те, що в Нідерландах щороку, в день народження королеви (30 квітня), всім магазинам дозволено продавати товари без ПДВ (покупки обійдуться на 30% дешевше від звичайного). На один день Нідерланди перетворюються на величезний блошиний ринок, скрізь і всім дозволено торгувати чим завгодно без ліцензії.

Що також важливо - в сувенірних крамничках можна торгуватися.

Екстрені телефони:

Національна служба порятунку; поліція; пожежна служба; швидка допомога – 112

Посольство Нідерландів в Україні:

Адреса: м Київ, Контрактова пл., 7

Телефон: +38 044 490 82 00

E-mail: kie@minbuza.nl

Веб-сайт: http://ukraine.nlembassy.org/

Посольство України в Нідерландах:

Адреса: Zeestraat, 78, 2518 AD, The Hague, The Netherlands

Телефон: (8 10 31 70) 362 60 95

E-mail: emb_nl@mfa.gov.ua, embukr@wxs.nl

Веб-сайт: http://netherlands.mfa.gov.ua/ua