Спрощений процес отримання української візи для громадян 46 країн

10.04.2018

Більше не потрібно звертатися в дипвідомства: достатньо заповнити онлайн-анкету, завантажити копії необхідних документів, здійснити оплату банківською карткою платіжних систем MasterCard Worldwide або Visa International і отримати на свій e-mail електронну візу, яку потім можна роздрукувати. Віза разова, термін її дії – до 30 днів, час її оформлення складе до дев'яти робочих днів, вартість – 65 доларів США. Про це повідомляється на сайті МЗС України. У відомстві підкреслюють, що введення системи е-Віза посприяє істотному спрощення візових формальностей для всіх бажаючих відвідати Україну з діловою або туристичною метою. Перераховано і всі країни, для яких вводяться нові правила. В основному це держави, розташовані в Азії, Океанії і Карибському басейні.

На жаль, навіть при побіжному знайомстві з доданим списком стає очевидно, що країн-донорів серед них немає. Тому що складно уявити, що Україна відвідує багато громадян Антигуа і Барбуда, Вануату, Гаїті, Маврикію, Індонезії або, скажімо, Палау. Припущення підтверджуються цифрами: за даними Держслужби статистики, в минулому році Україну відвідало лише 128 громадян Маврикія і всього 944 підданих Індонезії. За деяким країнам дані і зовсім відсутні. Не дуже радує і статистика по тим державам, з якими є пряме авіасполучення – Катару і Таїланду, звідки до нас в минулому році прилетіло відповідно лише 283 і 545 чоловік. Рекордний показник пасажиропотоку серед згаданих МЗС країн продемонструвала Австралія – ​​5 743 осіб. Але і це число на тлі інших мізерно. Для порівняння: найбільша кількість в'їжджають в Україну іноземних громадян прогнозовано зафіксовано з боку сусідніх країн: Молдови (майже 4.5 млн), Білорусі (2.7 млн), Росії (майже 1.5 млн), Польщі та Угорщини (1.1 млн).

Проте очевидно інше: спрощення візового режиму, безумовно, річ важлива і потрібна. Але турпотік з інших країн слід стимулювати не тільки лібералізацією візових формальностей, а й надалі просуванням українського туристичного потенціалу на іноземні ринки.


По материалам: mastertura.com.ua