Туреччина буде платити за залучення ділових туристів

08.04.2018

Діловий турист витрачає в 2-3 рази більше, ніж звичайний

Питання про фінансове заохочення проведення в Туреччині заходів ділового туризму – конгресів, симпозіумів та конференцій було піднято на зустрічі нового керівництва Асоціації турецьких туристичних агентств (TURSAB) з ключовими міністрами уряду Туреччини.

В першу чергу, MICE-туризм потрібен Стамбулу. І хоча турецька мегаполіс за підсумками 2017 року прийняв понад 10,7 млн ​​іноземних гостей (+ 33% до рівня 2016 року), доходи місцевих готельєрів залишають бажати кращого, в тому числі, і тому, що за 2015-2017 роки кількість MICE-заходів в Стамбулі скоротилося. Якщо ще в 2010 році в світовому рейтингу конгресного туризму Стамбул був сьомим, то за підсумками 2016 року - вже тільки 39-м (62 конгресу за весь 2016 рік).

З урахуванням тренда на повернення іноземних туристів до Туреччини, в TURSAB сподіваються, що діловий туризм відновиться і в Стамбулі: в 2019-2010 роки стоїть завдання вивести Стамбул в топ-10 конгресного туризму. Як пояснив глава TURSAB Фируз Баглик, Туреччина в останні три роки втратила свою конкурентоспроможність на ринку конгресного туризму.

А між тим, бізнес-турист вкрай вигідний: середній чек по перебуванню такого мандрівника оцінюється в 1500-2000 доларів, що в 2-3 більше, ніж витрачає в Туреччині звичайний турист.

Повернення ПДВ і виплата за кожного ділового мандрівника

На думку Баглик, щоб зробити пропозицію Туреччини в MICE-сегменті більш конкурентним, по-перше, варто дозволити організаторам ділових подій повернення ПДВ, а по-друге, потрібно ввести фінансові стимули для турагентів і туроператорів, щоб ті частіше пропонували Стамбул для проведення ділових заходів своїм клієнтам.

На думку Баглик, практика фінансової підтримки, оголошена в авіаперевезеннях і круїзах, повинна бути впроваджена і в конгрессном туризмі, який в цьому випадку дозволить завантажувати готелі того ж Стамбула круглий рік. Механізм заохочення буде знайомим: за кожного привезеного ділового туриста буде покладена певна сума, яка в низький сезон буде більш високою.

При цьому також будуть враховані кількість учасників MICE-заходи і тривалість терміну їх перебування в Туреччині. TURSAB пообіцяла провести необхідні розрахунки і уявити цю доповідь у міністерство фінансів вже в квітні. Попередню згоду міністерства фінансів Туреччини на впровадження такого стимулювання конгрес-туризму отримано. Як очікується, фінансова підтримка залучення до Туреччини ділових туристів може бути впроваджена в 2019 році.


По материалам: mastertura.com.ua