Туристи втратили 21 млн валіз за минулий рік

05.05.2018

Приблизно 21.6 млн валіз з багажем "не дорахувалися" туристи за минулий рік – такі дані представив сервіс SITA. При цьому найбільш ризикованим в плані втрати багажу виявилися стикувальні рейси – на них припадає майже половина цих високих цифр.

Картинки по запросу аэропорт чемоданы

За наведеною статистикою, 47% всього втраченого було втрачено при трансфері (в основному при перевантаженні багажу на стикувальних рейсах), 16% – не було завантажено на борт літака, 4% – відправлено не за призначенням, 4% – втрачено під час вивантаження з борту повітряного судна, 29% – втрачено з інших причин.

Нагадаємо, що згідно з рекомендацією експертів, для початку туриста, який знайшов, що його багаж пошкоджений або загублений, можна обнадіяти, адже при дотриманні нехитрих правил він може отримати компенсацію у авіакомпанії. Згідно Монреальської конвенції, відповідальність за такі казуси несе саме перевізник. Однак для її отримання, в першу чергу, туристу необхідно звернутися до співробітників аеропорту або в стіл знахідок (Lostluggage / BaggageClaim / HelpDesk) і зажадати заповнення акта про несправності при перевезенні багажу (PIR), щоб офіційно заявити про те, що трапилося, скласти опис зниклого багажу або пошкоджень. Якщо турист не заповнить акт про пошкодження або втрату, то авіакомпанія, швидше за все, відмовиться розглядати подальші претензії.

Також серед загальних порад туристу "для підстраховки" експерти рекомендують зберігати спокій, заявляти про зникнення або пошкодження не виходячи із зони видачі багажу, зберігати всі наявні в зв'язку з перельотом документи (багажну квитанцію та інше). Також необхідно максимально прояснити ситуацію у співробітників стійки багажу, перш за все – за яким номером телефону можна буде підтримувати зв'язок з авіакомпанією / аеропортом, терміни подальших дій тощо


По материалам: mastertura.com.ua