Головна / Тури /

Туреччина

Про країну Пошук турів Міста/Регіони Візи Корисно знати

Час

Між Туреччиною і Києвом немає різниці.

Мова

Арабська, турецька, англійська (американська), грецька, курдська,

Валюта

Грошовою одиницею Туреччини є турецька ліра. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 500 000, 250 000, 100 000, 50 000, 20 000, 10 000 і 5000 лір, монети в 20 000, 10 000, 5000, 1000, 500 і 100 лір. Ввезення валюти в країну не обмежений, але турецькі ліри можна ввезти або вивезти не більше екв. 1.000 $ USA.

Релігія

Іслам (Сунні)

Паління

Паління в Туреччині заборонено в усіх закритих приміщеннях, крім житлових приміщень і спеціально відведених місць. Заборона поширюється на весь громадський транспорт, в тому числі таксі, поїзди та човни. Готелям доведеться виділяти певні поверхи для паління.

Заборона діє в закритих приміщеннях і внутрішніх дворах всіх освітніх, культурних та соціальних будівель, на відкритих майданчиках спортивних споруд, розважальних і культурних центрів, а також в установах охорони здоров'я, за винятком спеціально відведених місць для куріння.

Тим, хто викине недопалок на вулиці, доведеться заплатити 23 турецьких ліри. А для тих, хто буде палити в заборонених місцях, передбачений штраф в 62 турецькі ліри.

Митні правила

В аеропорту Туреччини необхідно внести в декларацію все електронне устаткування, антикварні предмети і ювелірні прикраси (їх наявність можуть перевірити при виїзді).

Дозволено безмитне ввезення: - 400 сигарет, або 50 штук сигар, або 200 грамів тютюну, 5 (по 1000 мл) або 7 (по 700 мл) пляшок спиртних напоїв, з яких не більше 3 можуть бути одного сорту. Одеколон - 2 літра в відкоркованих флаконах, духи - 1 літр в відкоркованих флаконах.

Подарунки на суму не більше 500 $, продукти харчування в межах особистих потреб Заборонено ввезення наркотиків, ліків, що містять велику дозу наркотичних речовин та зброї.

Транспорт

Автобус - найважливіший вид громадського транспорту Туреччини. Міжміські автобусні лінії пов'язують між собою майже всі великі міста узбережжя Туреччини. До віддалених пунктів побережжя Туреччини можна дістатися на мікроавтобусі. Ціни на квитки дуже низькі і регулюються державою. Так само можна взяти таксі, в яких завжди встановлені таксометри. Для виїзду на екскурсії можна найняти таксі на весь день. Це буде коштувати приблизно стільки ж, скільки і прокат автомобіля. У нічний час (GECE) - з 24:00 до 6:00 діє подвійний тариф.

У денний час - з 6:00 до 24:00 працюють також долмуши - маршрутні таксі - з фіксованою вартістю проїзду і зупинками в потрібних Вам місцях. У невеликих містах рух закінчується раніше, приблизно о 20:00. Якщо Ви знаходитесь не на зупинці, досить підняти руку, щоб автобус або долмуш зупинилися. За європейськими мірками поїздка на турецькому таксі коштує дуже дешево. При оренді автомобіля від Вас попросять: 

- пред'явити паспорт (або його ксерокопію, якщо паспорт забрали в готелі),

водійські права,

- надійну кредитну картку, або внести великий заставу готівкою (орієнтовно 500 доларів).

Якщо Ви берете машину через готель, можливо, все це може і не знадобитися. Нижня вікова межа , починаючи з якої дозволяється брати напрокат малолітражку - 19 років, машину побільше - 24 роки, дорогу - 27 років.

Якщо машина постраждала при аварії або по якій-небудь іншій причині, то ні в якому разі не чіпайте її з місця до прибуття поліції і попросіть дати Вам протокол про аварію. Потім протягом 48 годин зв'яжіться з компанією, у якої Ви орендували машину.

Ваша страховка виявиться недійсною, якщо Ви були за кермом у стані алкогольного сп'яніння або під дією наркотиків, перевищили швидкість або не пов'язана з компанією протягом 48 годин. Вартість оренди автомобіля на тиждень без обмеження кілометражу, включаючи страховку і податки від 400 доларів США.

Кухня

Сучасна турецька кухня сполучає в собі традиції тюркських кочових племен з черкеським, арабським і грецьким кулінарним мистецтвом. Типові турецькі блюда - це «денер», «кебаб», м'ясні коржі, «берек» (листкове тісто, фаршироване сиром зі сметаною або меленим м'ясом), пастурма (яловичина, приправлена червоним перцем і висушена на сонці). М'ясні страви готуються з яловичини, телятини, баранини і птиці. Риба і морепродукти коштують порівняно дорого. Овочеві страви представлені різноманітними рагу. Великий вибір холодних закусок: салати, овечий сир, квасоля, рис у виноградному листі, фаршировані томати і перець. Знамениті східні солодощі: «курабье» (галети з медом і цукром), «Баклава» (тістечко з горіхами, відоме ще з античних часів). Кава «по-турецьки» п'ють після їжі і ніколи не розбавляють молоком. Влітку п'ють «айран» (розбавлений водою кефір). Молоко ( «СЮТ») зазвичай п'ють гарячим і підсолодженим за сніданком. З алкогольних напоїв найбільш популярна «раки» (анісова горілка).

Сувеніри

Туреччина - це дуже популярне місце для туристів, воно багате сувенірами і місцевими товарами, які варто привезти додому на згадку про поїздку.

Однім з найкращих базарів є Великий Базар, який вміщує майже 4 тисячі магазинів. В Анталії, на території нового порту в «Duty free», придбайте подарунки і сувеніри без сплати будь-яких податків і мита.

Особливістю турецької торгівлі є те, що з будь-якої крамниці вас навряд чи випустять з порожніми руками. Турки вміють вмовляти, а також обманювати, вони дуже товариські і багатослівні, тому відразу налаштуйтеся впевнено торгуватися і ретельно перевіряти куплений Вами товар.

В основному магазини працюють з 9:00 до 21:00, але багато хто може працювати «до останнього покупця».

Туреччина має вельми широкий вибір подарунків та різних сувенірів, справа залишається за вашим смаком і фінансовими можливостями.

В Туреччини вигідно купувати чудові турецькі килими. Вони бувають шовкові, вовняні, ткані і плетені, машинної і ручної роботи. Орнамент зазвичай стандартний геометричний або квітковий.

Вартість килимів коливається в ціновому відрізку від 100 - 5000 доларів. Самостійно якість килима можна перевірити, провівши по ньому рукою - він повинен бути м'який, однорідний, без лисин в ворсі і кольорі, якщо провести по ньому вологою світлою серветкою - він повинен бути чистим, без ворсу.

Керамічні та фаянсові турецькі вироби славляться в Туреччині ще з XV століття. Це декоративні тарілки, чашки, вази, горщики, коробочки з гарними візерунками. Вельми розвинене виробництво виробів з міді, а також цинку. 

Добре відома Туреччина і виробництвом дублянок і шкіряного одягу, її везуть до багатьох країн. Це красиві, модні і відносно недорогі вироби.

Одяг в Туреччині також досить дешевий. Спортивні костюми, футболки, блузки, слакси і інший одяг має непогану якість і буде носитися не гірше дорогого європейського.

Відома Туреччина і турецьким золотом, яке значно сучасніше і дешевше, ніж у багатьох інших країнах, а дизайн виробів йде в ногу з відомими брендами. У ювелірній галузі прийнята чесність і педантичність. Якщо ваше виріб поламається або порветься браслет, то поважаючий себе ювелірний магазин відремонтує або замінить Вам прикрасу, необхідно лише пред'явити виданий Вам сертифікат.

Турецьке срібло не так популярно у нас, як золото, проте воно користується великою популярністю у громадян країн з великим достатком. Це сучасні, оригінальні і стильні речі, які також вигідно придбати під час поїздки до Туреччини.

Розплачуватися в Туреччині можна будь-якою валютою, але все таки незначні покупки найкраще здійснювати в турецьких лірах, інакше ризикуєте піти без решти.

Багато туристів купують на пам'ять різні амулети.

Універсальним подарунком для рідних і знайомих будуть турецькі солодощі. Пахлава всіх сортів, різні види лукума, рахат-лукум, халва, щербет. Вам зможуть упакувати їх в вакуумну упаковку, що дозволить довезти їх додому і зберегти смак і аромат. Солодощі найкраще Вам купувати в спеціалізованих для цього магазинах краще на вагу. У крамничках можна знайти різні сухофрукти.

Туреччина відома своєю кавою з прянощами, мідними джезві (турками), кавовими наборами.

У жінок популярні брошки у вигляді квітів і птахів, повітряні золотисті шалі, косметика з оливковою олією. В подарунок можна придбати справжній турецький кальян, так і декоративний, просто для прикраси інтер’єра.

Цікаві сувенірні нарди і шахи, скатертини в східному стилі, пухнасті банні халати , турецькі костюми для східних танців.

На особливому рахунку і турецькі прянощі і спеції - на ринках їм відведено цілі ряди, аромати яких чути далеко.

Багатий вибір сувенірів може зачарувати будь-кого, тому краще заздалегідь вирішити, які саме сувеніри вам дійсно необхідні, інакше ви можете повернутися додому з повними валізами, але з порожнім гаманцем.

Податок на додану вартість в Туреччині 15%. Він повертається при виїзді з країни при наданні товарних чеків на таможне.

Екстрені телефони

Поліція - 115

Дорожня поліція - 156

Жандармерія - 158

Швидка допомога - 112

Пожежна служба - 110

Довідкова - 118

Телефонний код Туреччини - 90

Анкари - 312

Стамбула 212 (європейська частина), 216 (азіатська частина)

Анталья - 242

Посольство Туреччини в Україні

Адреса: м. Київ, вул. Арсенальна, 18

Адреса консульського відділу Туреччини:

вул. Арсенальна, 18, візова секція

Телефон: (+ 380 44) 281-07-98, 281-07-99

Факс: (+ 380 44) 285-64-32.

Посольство України в Туреччині

Адреса: Sancak Mahallesi, 206 Sokak № 17, Yıldız Cankaya, Ankara, 06550 TurkeyТелефон: (8 10 90 312) 441 54 99, (8 10 90 312) 440 52 89

Факс: (8 10 90 312) 440 68 15

E-mail: emb_tr@mfa.gov.ua, ukremb@turksatkablo.net

Години роботи: 09:00 - 19:00

Обідня перерва: 13:00 - 15:00

Вихідні дні: субота, неділя.

Адреса Генконсульства в Стамбулі: Генеральне консульство України в Турецькій Республіці

Adakale sok.13, Senlikkoy, Florya-Bakikoy / Istanbul, TurkeyТелефони: + 810-90 (212) 663-76-88

Факс: + 810-90 (212) 652-18-76

E-mail: gc_tr@mfa.gov.ua