У Польщі побудують новий аеропорт

17.02.2018

У 2017 році Варшавський аеропорт імені Фредеріка Шопена прийняв близько 16 млн мандрівників – авіагавань вважається найбільш завантаженою в Центральній і Східній Європі. У минулому році хаб обігнав за кількістю обслужених пасажирів Празький аеропорт імені Вацлава Гавела (15,4 млн), повідомляють в ACI.

І трафік в авіагавань Варшави продовжує зростати, тому уряд планує замінити її новою. Вона буде побудована в 40 км на захід від столиці, в муніципалітеті Баранув в Центральній Польщі. Її територія займе 3 000 га. Очікувана час запуску – 2027 рік, пропускна здатність – 45 млн пасажирів на рік, яка в майбутньому повинна збільшитися до 100 млн.

Аеропорт повинен стати одним з найбільших трансферних хабів в Європі. «Наша країна розташована на перетині маршрутів між великими мегаполісами, такими як Лос-Анджелес – Тель-Авів, Відень – Токіо, Шанхай-Париж і Нью-Йорк-Тегеран», – йдеться в урядовій резолюції, прийнятої в листопаді 2017 року.

Очікується, що будівництво об'єкта обійдеться в € 7,2-8,4 млрд, з урахуванням транспортної інфраструктури.

Деякі вже заявили, що новий аеропорт, який повинен бути прибутковим, стане тягарем для державного бюджету. «На мій погляд, існуючі оцінки витрат занижені, реальна вартість буде вище, – каже Яцек Кравчик, президент групи роботодавців в Європейському соціально-економічному комітеті. – Більш того, мова йде не тільки про фінансування будівництва, а й про те, щоб новий транспортний вузол був вигідний в майбутньому ».

Проект також може завдати шкоди регіональним аеропортам, які показують зростання з тих пір, як Польща вступила в ЄС в 2004 році. «Ідея центрального аеропорту суперечить децентралізованої моделі авіації, успішно розробленої в країні», – додає Кравчик.

Спеціальний закон про підготовку та будівництві нового аеропорту буде прийнятий в Польщі навесні цього року, повідомляє Wild.


По материалам: www.euronews.com