Ужгород і словацьке Кошице планують з’єднати поїздом

21.02.2018

Словаччина провела інспекцію технічних можливостей відкриття залізничного маршруту Ужгород-Кошице і наразі визначили два варіанти можливого вирішення цього питання.

Укрзалізниця та Залізнична компанія Словаччини заявили про спільний інтерес щодо відкриття пункту перетину кордону Матьовце – Павлово з метою залізничних пасажирських перевезень.

Наразі в Словаччині є дві державні залізничні компанії. Залізнична компанія Словаччини (ZSSK) займається перевезеннями, а Залізниці Словацької Республіки (ZSK) – розбудовою інфраструктури. Для відкриття проекту залізничного сполучення Ужгород-Кошице будуть задіяні обидві ці компанії. І все через те, що у нас різна ширина залізничних колій.

Розглядаються два варіанти вирішення питання сполучення між Ужгородом та Кошице. Перший варіант це приїзд потяга з Ужгорода до Матьовце по широкій колії, а потім у Матьовце потрібно побудувати спеціальну інфраструктуру для адаптації вагонів під європейську колію.

Інший варіант – це побудова 11 кілометрів європейської колії до Ужгорода.

Залізнична компанія Словаччини вже провела інспекцію станції Матьовце на предмет вивчення інфраструктури, а також були зустрічі керівництва Залізничної компанії Словаччини з представниками фінансового управління та прикордонної поліції з метою ознайомлення з проектом.


По материалам: www.ukrinform.ua