Грузія

Грузія - країна багатої історії і культури, природні кордони якої з північної сторони проходять по Великому кавказької хребту, а з заходу по Чорному морю. Майже вся Грузія лежить в Азії, але деякі північні її райони знаходяться в Європі. Більшу частину цієї країни займають лісисті гори, і найвищі їх вершини круглий рік покриті снігом. У районі ж прибережних низовин і передгір'я на узбережжі Чорного моря клімат м'який і вологий.

Грузія славиться своєю національною кухнею і гостинністю, а також оздоровчими курортами на узбережжі Чорного моря. У республіці близько 300 гірських, приморських кліматичних, бальнеологічних і грязьових курортів. Біля Батумі розташований прекрасний ботанічний сад.

У Грузії налічується понад 10 тис. пам'яток археології, історії, архітектури, мистецтва, є численні історичні документи, рукописи і пам'ятники природи. Найдавніші зі збережених в Грузії пам'яток архітектури належать до I тисячоліття до нашої ери - I століття нашої ери. Це акрополь в Мцхеті, царська резиденція в Армазісхеві. Зразками грузинської архітектури раннього середньовіччя служать місто-фортеця Уджарма, городища з фортецями Накалакеві, Шорапані і Сканда, храми в Картлі. До XI-XII століть відносяться оборонні споруди в Дманісі, Самшвілде, храми Баграта в Кутаїсі, Болнісській Сіон, Джварі, Светіцховелі у Мцхета, печерне місто Вардзія.

Знаменитими природними пам'ятками Грузії є озера Ріца, Палеостомі, Алеткел, Плато Динозаврів в районі Кутаїсі і гігантський печерний комплекс в районі Н. Афона. Східна Грузія (Кахетія) є основним регіоном виноробства в Грузії. Перлиною Кахетії є Алазанська долина, в якій розташовані такі відомі виноробні райони як Кіндзмараулі, Цинандалі, Гурджаані, Ахашені і ін.

У Грузії є 118 музеїв. Найбільш відомий Державний музей Грузії, перетворений в 1919 р. з Кавказького музею (заснованого в 1852 р.), в якому зберігаються експонати, що демонструють розвиток цивілізації Грузії і Кавказу в цілому. Дуже цікаві: Історико-етнографічний музей з колекцією стародавніх грузинських хат і Державний музей мистецтв Грузії зі своїм «золотим фондом». Цей музей має п'ять основних розділів: древньогрузинського мистецтва (зі знаменитими емалями Хахульского триптиха і центральної емалевою іконою Богоматері), російського, радянського, західноєвропейського і східного мистецтва.

Протягом усієї своєї історії Грузія мала багато злетів і падінь. Вона переживає складні, неоднозначні часи. Незважаючи на це, відпочинок в Грузії може бути дуже цікавим і насиченим позитивними враженнями. Це країна відома багатою історією, старовинними пам'ятками, унікальною природою, самобутньою культурою, кліматичними та оздоровчими курортами, національною кухнею, знаменитими грузинськими винами. Доброзичливі і чуйні грузини славляться своєю особливою гостинністю.

Передзвонити
Ім'я:*
Контактний телефон:*
Що цікавить?: Коментар:
Відправити
* - обов'язкові поля для заповнення

Дякую що скористалися послугами нашої компанії.
Ваш запит прийнятий, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.