Канада

Час

В країні налічується 6 часових поясів і відстає від київського: від -3,5 до -8 годин.

Мова

Офійційні мови: англійська і французька (є основною мовою в провінції Квебек). Для багатьох канадців рідними мовами є італійський, китайський, німецька, португальська, польська, українська, датська, грецька та інші.

Валюта

Канадський долар. Міжнародна назва: CAD

Канадський долар дорівнює 100 центам. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 1000 CAD і монети гідністю 1 і 2 долари, 1, 5, 10 і 25 центів. В країні в ходу кілька різних банкнот однієї вартості.

Валюту найкраще міняти в пунктах обміну валюти і в банках (в них, як правило, не стягують комісійних і деякі обмінні пункти працюють цілодобово), у великих готелях, на аеропортах, залізничних та автовокзалах ( але тут комісійні можуть скласти від 1 до 10 відсотків). Дорожні чеки і кредитні картки до оплати приймаються всюди.

Релігія

Більшість канадців є християнами: 54,2% - католики, 42% - протестанти, православні - 3%. Також безліч представників інших конфесій - іудеїв, мусульман, індуїстів, буддистів і ін. При цьому близько 10% населення країни вважають себе атеїстами.

Паління

Офіціально в Канаді забороняється палити в держустановах, в аеропортах, на вокзалах. Попільничок немає в барах і ресторанах. Тютюнові компанії не можуть бути спонсорами спортивних змагань. Палити не можна в автомобілі, де є діти до 16 років.

Митні правила

Ввіз і вивіз іноземної і національної валюти не обмежений. При переміщенні через кордон готівки сум в 10 000 CAD і більше необхідно їх декларувати. Дозволено безмитне ввезення цигарок - до 200 шт., або до 50 сигар, або до 910 гр тютюну, міцних спиртних напоїв - до 1,1 л, пива - до 8,5 л, предметів і речей домашнього вжитку - в межах особистих потреб, подарунків - на суму не більше 300 дол. США.

Предмети особистого користування не обкладаються митом . Для ввезення в країну заборонені продукти, що швидко псуються, зброя, вибухові речовини, наркотики, деякі медикаменти, предмети і речі для перепродажу, м'ясо, яке не консервоване, м'ясні та молочні продукти, рослини і насіння. Заборонено вивезення срібних монет на суму понад 5 доларів.

Транспорт

В Канаді дуже добре розвинена мережа міжміських автобусних маршрутів, автобуси перетинають практично всю Канаду. Ви не побачите старого автобуса, салони в них дуже комфортабельні, з м'якими, придатними під форму тіла сидіннями.

Потяги тут використовуються більше для вантажних перевезень, але, не дивлячись на це, залізнична мережа країни дуже добре підходить і для подорожей, вона досить сучасна і розгалужена. Залізниці розташовані від берегів Тихого океану до берегів Атлантичного, це дозволяє дістатися на поїзді до будь-якого куточка країни. Пільгові квитки існують як для пенсіонерів, так і для студентів, так само є можливість отримати знижку при попередньому замовленні проїзного білета.

Таксі канадці використовують тільки на короткі відстані, для комфортного пересування, так як тарифи на поїздки в таксі на великі дистанції надзвичайно високі. Кілометр в шляху коштує близько 1 $, це все додається до суми при посадці в таксі, вона становить трохи більше 2 $, очікування таксиста буде коштувати вам 40 центів за хвилину.

Громадський транспорт працює без затримок і проблем, і охоплює всю територію міста.

В Канаді працює система «Трансферу» - водії автобусів видають талончик, на якому написані дата і час його закінчення. З цим талончиком можна пересуватися на будь-яких маршрутах будь-якого транспорту. Такий «Трансфер» коштує близько 2 CAD на час від 1.5 до 2 годин. Є можливість купити такий талон і на більш тривалий час, 1 день 5 $, місяць 50 $ .

Якщо ви не встигли на автобус потрібного маршруту, не турбуйтеся, в годину пік його потрібно буде чекати не більше 10 мінут.

Дуже зручний громадський транспорт в Монреалі. Ви завжди можете зателефонувати в службу "Telbus" і дізнатися коли автобус буде на вашій зупинці. Час роботи всіх автобусів: з 7:00 до 23:00, в свята і вихідні розклад трохи змінюється.

Метро в Монреалі з'єднує найбільш відвідувані частини міста і великі торгові комплекси. Працює метро з 5:30 до 00:30.

Ціни відносно не дорогі, близько 2 CAD за один квиток, так само існує можливість взяти квиток на місяць поїздок, коштує він 72 CAD.

Кухня

На сьогоднішній день не можна назвати будь-яке блюдо в Канаді національним, це пов'язано з тим, що Канада - багатонаціональна країна. Канадська кухня змінюється в залежності від регіону. Початкові коріння канадської кухні - в традиціях корінних північноамериканських народів, а також в англійській та французькій кухні. Тому канадську кухню буде правильніше назвати англо-американо-канадською кухнею. Місцева кухня згодом була доповнена при наступних хвилях імміграції у XVIII та XIX століттях з Центральної, Південної і Східної Європи, а також з Китаю.

Головною складової канадської кухні є квебекська кухня, оскільки рецепти французьких кулінарів історично і географічно Канаді ближче.

До повсякденних страв канадців відносяться страви з натурального м'яса типу біфштекса, ростбіфу, лангету. Досить «успішне» блюдо канадської кухні - філе брошетт (обсмажені на шампурі шматочки філе вирізки, бекону, шампіньйонів і цибулі). До перших страв канадської кухні відносяться пюреподібні супи з овочів, цвітної капусти, гарбуза, томатів і бульйони з грінками, локшиною, зеленню. Найбільш популярні в Канаді страви - суп з гарбуза і кленовий сироп.

Сувеніри

В першу чергу зверніть увагу на чудові різьблені вироби, створені з кращих порід дерев. Канадські майстри славляться на весь світ мистецтвом створення надзвичайно красивих і оригінальних шкатулок, панно, кубків, тарілок, тощо.

До сувенірів, зроблених індіанцями, відноситься і так званий «ловець снів». Це особливий магічний символ, який охороняє людський сон від негативних образів.

Ее менш популярний і відомий символ - кленовий лист. Його зображення присутнє на державному прапорі. Клени в країні надзвичайно красиві, вони мають густу крону з великим листям, які в осінній сезон особливо вражають яскравими барвами і витонченістю обрисів. У Канаді дуже люблять кленовий сироп, який обов'язково варто взяти з собою при поверненні.

Майже кожен турист, приїжджаючи в незнайому країну, придивляється до хороших вин. Найпопулярнішим вином в Канаді, яке набуло всесвітньої популярністі, стало «Icewine». Воно виготовляється за особливою технологією, спеціально розробленою для ранніх холодних осінніх сезонів країни. Для «Icewine» використовують підморожений виноград, що дозволяє отримувати дуже солодкий і в'язкий сік з чудовими смаковими якостями.

Екстрені телефони

Поліція, пожежники і швидка допомога - 911.

Медична допомога - 411.

В районах, не охоплених цією системою, слід набрати "0" і викликати необхідну службу через оператора.

Посольство Канади в Україні:

01901, Київ, ул. Костьольна, 13А

Тел.: + 38 044-590-3100

Факс: +38 044-590-3134

E-mail: kyiv@international.gc.ca

Посольство України в Канаді:

Адреса: 310 Somerset Street West, Ottawa, Ontario, K2P 0J9 Canada.

Телефон: (613) 230-2961 (доп.100), +16136172335 (і вас просять телефонувати ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю або загибелі громадян України) Факс: (001613) 230 24 00

E-mail: emb_ca@ukremb.ca

Передзвонити
Ім'я:*
Контактний телефон:*
Що цікавить?: Коментар:
Відправити
* - обов'язкові поля для заповнення

Дякую що скористалися послугами нашої компанії.
Ваш запит прийнятий, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.