Марокко

Королівство Марокко найближча розташована до Європи африканська держава. Від Європи його відокремлює Гібралтарська протока, відстань по якому від Марокко до іспанського берега всього близько 14 км. На сході і південному сході Марокко межує з Алжиром, на півдні - з Західною Сахарою, а північною межею є Середземне море і Атлантичний океан. Все ще є спірною південно-східний кордон з Сахарою.

Рельєф країни в основному гірський. Залежно від своїх географічних особливостей Марокко ділиться на чотири регіони. Ер-Риф - гірський район, знаходиться на півночі країни і розміщується паралельно середземноморського узбережжя. Другий регіон - гори Атлас, які тягнуться через всю країну з південного заходу на північний схід, починаючи від Атлантичного океану і упираючись в западину Таза. Третьому регіону належать великі прибережні рівнини атлантичного узбережжя. У четвертий регіон входять долини, які знаходяться на південь від гір Атлас і поступово переходять в пустелю.

В Великому Атлаському хребті знаходиться найвища точка королівства - гора Джебель-Тубкаль (4165 м).

Географічне положення, природа

На заході омивається водами Атлантичного океану, на півночі - Середземного моря, на сході та південному сході межує з Алжиром. З півдня до Марокко примикає територія Західної Сахари. Площа країни - 447 тис. кв. км.

Атлантичний океан на заході, Середземне море на півночі, прекрасні золоті пляжі. Чотири пасма гір: Атлас Риф, Середній Атлас, Високий Атлас (найвищий) і Антиатлас з водоспадами і вічні сніги на вершинах, столітні кедрові ліси біля підніжжя, великі рівнини, вкриті мандариновими, апельсиновими і аргановими деревами, річки, що течуть по самому краю пустелі і по ущелинах гір, - природа зробила Марокко однією з найпрекрасніших країн у світі. Марокко - свято на будь-який смак.

Погода і клімат

В цілому по країні досить сухий і теплий з невеликою кількістю опадів в зимовий час, але температурні показники значно змінюються в залежності від місцевості та сезону. У гірських регіонах погода досить прохолодна навіть влітку, в той час як на півдні і південному сході може бути дуже жарко. Найбільш комфортний клімат на південному заході країни. Середня температура січня на узбережжі + 12 °С, в липні + 27 °С. В горах -10-15 °С, де число морозних днів у році 120. Сніг на висоті 2000 метрів лежить більше 5 місяців в році. Гори не мають льодовиків, але накопичують багато снігу і живлять річки в літній період.

Населення

По чисельності населення (понад 33 млн чоловік) королівство Марокко є третьою за величиною арабомовною державою в світі.

На сьогоднішній день переважна частина населення - араби, але в минулому держава було населене берберами, які зараз складають близько 40% населення. Марокканці, в основному, середземноморського расового типу - смагляві, чорняві, кароокі, але серед них, особливо серед берберів, часто зустрічаються рудоволосі і блакитноокі. На півдні Марокко, а також у великих містах, проживають представники негроїдного населення.

Офіційна мова в країні - арабська, але також поширені берберська, французька і іспанська мови. У середньовіччі арабська мова була поширена тільки в найбільше розвинених в економічному плані областях Західного і Центрального Марокко. З прийняттям ісламу процес поширення арабської мови став прогресувати. Сьогодні арабською говорять близько 90% населення.

Королівство Марокко є конституційною монархією. На чолі держави - король, який також є головнокомандувачем і має необмежену владу по відношенню до уряду. Законодавча влада в руках двопалатного парламенту, а виконавча - в уряду.

Передзвонити
Ім'я:*
Контактний телефон:*
Що цікавить?: Коментар:
Відправити
* - обов'язкові поля для заповнення

Дякую що скористалися послугами нашої компанії.
Ваш запит прийнятий, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.