Новий законопроект про туризм: плюси і мінуси

27.05.2018

Проект закону про внесення змін до закону України "Про туризм" № 8317, який місяць тому був поданий на розгляд до профільних комітетів Верховної Ради, не цілком відповідає реаліям туристичного бізнесу і потребує доопрацювання. Така точка зору викладена в публікації, розміщеній на ресурсі travelspy.com.ua і підписаної юристом і адвокатом Наталією Гнєздилова.

Картинки по запросу туризм

На думку автора статті, в законопроекті прописано надто високий розмір финобеспечения туроператора – 10% від загальної вартості турпослуг, наданих компанією за попередній рік. При цьому автори документа не врахували, що фактичної прибутком туроператора є різниця між вартістю туристичних послуг і витратами спрямованими на реалізацію туру. "Слід пам'ятати, що туроператор безпосередньо не надає туристичні послуги, а здійснює їх придбання у інших постачальників послуг. Внаслідок чого, для отримання фінансового забезпечення туроператора потрібно буде заморозити суму, яка перевищує його прибуток, що швидше за все призведе до паралізації діяльності", - робить висновок юрист. Вона вважає, що доцільніше було б зробити єдиний поріг финобеспечения для всіх туроператорів, зробивши виняток хіба що для тих, хто тільки починає свою діяльність. Така ідея, до речі, не нова, але теж дискусійна і навряд чи сподобається туроператорам, оскільки на ринку присутня безліч туркомпаній з абсолютно несумісними обсягами продажів.

Серед інших недоробок законопроекту називається відсутність перегляду механізму финобеспечения для турагентства. Хоча саме турагент є сполучною ланкою між туроператором і туристом при наданні туристичних послуг. До того ж випадки, коли своїх туристів підводять НЕ туроператори, а роздріб, теж бувають, а отримати компенсацію з агентства буває не менш проблематично, ніж з туроператора. До цього слід додати, що в судовій практиці є прецеденти, коли з-за неправильно складеного договору відповідати за помилки туроператора доводилося саме агентству.

Але все-таки основні неприємності прийняття запропонованих змін та доповнень обіцяє туроператорам, - нагадує Наталія Гнездилова. Наприклад, включення в перелік підстав для анулювання ліцензії неплатоспроможність фінустанови-гаранта. Адже туроператор не може нести відповідальність за стан справ у банку або в страховій компанії. Правильніше було б передбачити розумний строк для здійснення необхідних дій, спрямованих на отримання нового фінансового забезпечення.


По материалам: mastertura.com.ua

Передзвонити
Ім'я:*
Контактний телефон:*
Що цікавить?: Коментар:
Відправити
* - обов'язкові поля для заповнення

Дякую що скористалися послугами нашої компанії.
Ваш запит прийнятий, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.