ОАЕ

Об'єднані Арабські Емірати, федеративна держава в Південно-Західній Азії. Столиця - Абу-Дабі. Адміністративним центром Договірного Оману був Дубай. Загальна площа бл. 83,6 тис. кв. км.

Держава очолюється президентом Об'єднаних Арабських Еміратів, яким є емір найбільшого емірату Абу-Дабі. Столицею Об'єднаних Арабських Еміратів також є столиця емірату Абу-Дабі місто Абу-Дабі.

Така ключова роль емірату Абу-Дабі, найбільшого і найбільш багатого з еміратів, багато в чому пов'язана з тим, що адміністративний устрій ОАЕ спирається на право кожного емірату розпоряджатися запасами вуглеводнів на своєї території. Таким чином, фактично, відповідно до запасів нафти розподіляється вплив тих чи інших еміратів у визначенні загальної політики країни. Наприклад, емір Дубая є главою уряду ОАЕ.

Держава ОАЕ розташована в південно-західній Азії в східній частині Аравійського півострова. Межує з Саудівською Аравією на заході і півдні, з Оманом - на південному сході і на північному сході (оманський піванклав Мусандам (губернаторство) і його повний анклав Мадх'я (вілайєт Мусандама)). Омивається водами Перської та Оманської заток.

ОАЕ - це країна, де все змінюється з кожним днем і з кожним роком. Найдавніша історія еміратів знайшла відображення в численних археологічних знахідках і архітектурних пам'ятках. В еміратах безліч палаців, фортець, фортів і мечетей дивовижної близькосхідної архітектури. Простори неосяжної пустелі, які підкорюються метр за метром праці людини, вкладення колосальних коштів в облаштування країни і побуту людей викликає захоплення. Тільки витрати на утримання однієї дорослої пальми складають приблизно 2000 $ в рік, причому під контролем комп'ютерів знаходяться підгодівля і полив рослини.

Найбільші міста - Дубай і Абу-Дабі нагадують мандрівникові американські мегаполіси: суцільні хмарочоси з глянцевими боками. Проте, з одного берега Дубайської бухти на інший можливо перебратися по-старому на човнах «доу», але швидше це бажання зберегти колорит, ніж реальна необхідність, адже поруч через затоку протягнуті сучасні мости.

Важко уявити, що тридцять років тому в цих місцях нічого крім пустелі і бедуїнських наметів не було. Але коли англійці виявили в пісках нафту, все кардинально змінилося. Емірати сьогодні - держава з сучасними містами, швидкісними магістралями, супер-готелями і гіпермаркетами. Улюблений автомобіль в Еміратах - японський джип «Land Cruiser». Інформаційні агентства щодня повідомляють світові про чергові арабських сенсації: готелі-вітрильники, острова-палаци, лижні траси в пустелі. Навколо практично європейська чистота (сміливо можете брати з собою з відпустку дітей, ніякі харчові отруєння і екзотичні інфекції їм не страшні). Але все ж було б неправильним вважати, що цим фантастичним благополуччям араби зобов'язані тільки нафті. Доходи від її видобутку припадає лише 18% від національного валового продукту, стільки ж приносить в казну туризм, великий дохід дає країні торгівля, араби здавна вважалися хорошими купцями. Емірати - країна емігрантів, місцевих жителів в ній 20%, решта 80% - приїжджі, які працюють практично в усіх сферах. Корінні жителі в основному проводять час у великих торгових центрах: роблять покупки, п'ють каву, вечеряють. Арабська сім'я - це чоловік і кілька його дружин, максимально допустимо мати чотири дружини. Дозволити собі відразу чотирьох може тільки дуже багата людина, всіх дружин потрібно гідно утримувати. Типова картина: попереду крокує глава сім'ї в накрохмаленої білої довгій сорочці - «дішдаша», на голові біла хустка «Гутрі», який притримує товстий темний шнур «ігаль». Це зараз хустка тільки данина традиції, а раніше їм закривали обличчя від піску, а шнур - не що інше, як віжки, який погонич верблюдів на зупинках каравану клав собі на голову, щоб не втратити. Ззаду на крок від чоловіка йде жінка (так наказує звичай). Вся з ніг до голови в чорному, безформному балахоні - «Абая», на голові темна хустка. Якщо чоловік людина прогресивних поглядів, він може дозволити дружині не закривати обличчя. Але в більшості випадків жіночі обличчя вкриває темна вуаль або хустка. Під «абаєю» у молодих жінок можна виявити останні моделі з французьких чи італійських колекцій, але пані поважного віку, традиційно, вважають за краще надягати вниз довгу сукню, прикрашену вишивкою - «гандури».

Передзвонити
Ім'я:*
Контактний телефон:*
Що цікавить?: Коментар:
Відправити
* - обов'язкові поля для заповнення

Дякую що скористалися послугами нашої компанії.
Ваш запит прийнятий, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.