Сінгапур

Сінгапур - держава в Південно-Східній Азії, на північ від екватора, на острові Сінгапур, біля південного краю півострова Малакка. У Сінгапур входять ще 58 невеликих острівців в територіальних водах, найбільші - Пулау-Теконг, Пулау-Убін і Сентоза.

Уже багато років країна - улюблене місце відпочинку у європейців і американців.

Сінгапур знаходиться в поясі вологого тропічного клімату. За рік тут випадає в середньому 2500 мм опадів, а чітке розмежування сухого і дощового сезонів взагалі відсутня. Перепади температур протягом року незначні. Середня температура січня становить 25°С, червні 27°С. Взимку мусонні вітри дмуть з півночі і північного сходу, а влітку - з півдня і південного сходу. У міжсезоння (весна і осінь) на Сінгапур обрушуються потужні циклони з ураганними вітрами (швидкість вітру сягає 267 км/год). Рясні опади живлять густу мережу коротких річок - довжина найбільшої з них (Селетар) становить всього 16 км.

У далекому минулому всі острова Сінгапуру були суцільно вкриті вологими тропічними лісами, а болотисті береги морів і коротких річок оперізували непрохідні мангрові зарості. На островах Убін і Теконг живуть дикі свині - єдині великі ссавці, що встояли перед натиском цивілізації. У той же час Сінгапур славиться різноманітністю пернатих, рептилій (в т. ч. пітонів) і 350 видами метеликів.

Історія країни сповнена легенд. Наприклад, згідно з малайської легендою, принц Суматри зустрів лева, що вважалося сприятливим знаком, на Темасек і вирішив заснувати на цьому місці місто Сінгапур, місто Лева. Не важливо, що в Сінгапурі ніколи не водилися леви (швидше за все принц побачив тигра); важливо те, що було побудоване місто, що стало точкою перетину торговельних шляхів могутньої імперії Шрівіджайї (з центром на Суматрі), а пізніше, в середині XIII століття, колонією імперії Маджапахит (з центром на Яві).

Можливо, Сінгапур залишився б просто тихим місцем, якби не вторгнення в 1819 р. Сера Стемфорд Реффлза. Британці вперше заявили про свою присутність в протоці Малакка в XVIII столітті, коли Східно-індійська компанія поставила перед собою завдання захистити свої торгові шляхи, що ведуть з Китаю в індійські колонії. Побоюючись відновлення голландського впливу в торгівлі, яке тривало протягом останніх 200 років, Реффлз став наполягати на розширенні присутності англійців в регіоні, що і було зроблено. В результаті його зусиль репутація Сінгапуру як відсталої, хворобливої колонії, незабаром була забута. У місто стали приїжджати тисячі іммігрантів, яких приваблювала можливість безмитної торгівлі, і була створена справді процвітаюча колонія з військовою і морською базами.

Зростання і процвітання Сінгапуру продовжилися в XX столітті. Проте початок Другої Світової Війни грубо порушив могутність британців: вони зазнали поразки під натиском японців, які захопили колонію в 1941 році. Британці, звичайно, змогли повернутися після падіння Японії в 1945 році, але їх необмежена влада вже не могла бути відновлена. До 50-х років розвиток буржуазного націоналізму став причиною утворення цілого ряду політичних партій, і Сінгапур почав повільно просуватися до самоврядування.

Партія Народної Активності, очолювана випускником Кембриджа Лі Куан Ю, перемогла на виборах в 1959 р. Лі став прем'єр-міністром і займав цей пост протягом наступних 30 років. У 1963 році Сінгапур утворив союз з Малайєю (в даний час Малайзія), але до 1965 року новостворена федерація переживала великі труднощі. Незабаром Сінгапур знову став незалежний і став уособлювати собою втілення мрії про успішний економічний розвиток.

Розумний і патологічно-прагматичний, Лі створив уряд, який пригнічував всілякі опозиційні настрої і відкидав все, що було хоч найменшою мірою соціально небажаним, наприклад, введення правил забороняють жувати жуйку і курити в громадських місцях. Лі Куан Йеу пішов у відставку з поста прем'єр-міністра в 1990 році і на його місце встав Гох Чок Тонг, більш схильний до лібералізму і колегіальності. У серпні 1993 року в країні пройшли перші президентські вибори, до цього президент обирався членами парламенту. Самі останні вибори проходили у вересні 1999 року, і на пост президента, який є в значній мірі символічним, був обраний СР Натан.

Остання, в 90-х роках економічна криза в Південно-східній Азії позначлася на економіці країни: за три місяці 1998 року безробіття в країні підскочило до 45%. За останній час місто-держава повернула колишню стабільність і є таким же процвітаючим, як і раніше, але масовий від'їзд висококваліфікованих фахівців за кордон викликає великі побоювання.

Щороку крихітний острів збільшується на кілька метрів за рахунок морського простору. Земля, та, що в буквальному сенсі у нас під ногами, перетворилася в багатство, в порівнянні з яким алмази - шматки жалюгідного скла. Земля це те, в чому є потреба в Сінгапурі, і чого у нього немає. Всього іншого в Сінгапурі достатньо. Сінгапур імпортує все, що можна імпортувати.

Сінгапур мікроскопічний і, одночасно, глобальний. Територія острова складає 633 квадратних кілометра. Однак, саме цей крихітний острів примудрився за якісь півстоліття перетвориться в одну з найбільших економічно благополучних і процвітаючих держав.

Передзвонити
Ім'я:*
Контактний телефон:*
Що цікавить?: Коментар:
Відправити
* - обов'язкові поля для заповнення

Дякую що скористалися послугами нашої компанії.
Ваш запит прийнятий, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.