Головна / Тури /

Україна

Про країну Пошук турів

Україна пропонує відпочинок на будь-який смак - від фешенебельного до самого доступного. Велика кількість історичних пам’яток, різноманітна природа, комфортний клімат, щирість і привітність українців щорічно приваблюють все більше і більше туристів.

Україна буде цікава як для любителів історія, так і для мандрівників, які захоплюються відпочинком в сучасних містах. Адже темпи розвитку та зміни дуже вражають.

Україна – це молода держава, яка не тільки зберегла свою історію, а переймає успішний досвід сучасних європейських країн.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Столиця України: Київ

Офіційна мова - українська

Віросповідання - Велика частина населення - православні християни (60%), є також католики, євреї, мусульмани, протестанти.

Валюта - гривня.

Час - середньоєвропейський (+1 взимку, +2 влітку).

ПРИРОДА І ГЕОГРАФІЯ

Україна знаходиться в центральній частині Східної Європи. На півночі вона межує з Білоруссю, на півдні і південному заході - з Угорщиною, Румунією та Молдовою, на сході - з Росією, на заході - з Польщею і Словаччиною. Південні береги України омивають Чорне та Азовське моря.

На крайньому заході країни розміщуються Українські Карпати (найвища точка - гора Говерла, 2.061 м), а на крайньому півдні - Кримські гори (найвища точка - гора Роман-Кош, 1.545 м).

Довжина річки Дніпро, найбільшої річки України, становить 2.201 км, з них 981 - на території України. Інші великі річки - Південний Буг і Дунай. На Дніпрі споруджено ряд водосховищ: - Кременчуцьке, Київське, Каховське, Дніпродзержинське та Канівське.

КЛІМАТ

В Україні чітко виражені чотири сезони, клімат помірний, переважно континентальний. 

Тепле, а часом навіть спекотне, літо, досить м’яка зима. Влітку любителі пляжного відпочинку обирають південь країни. А лижників зацікавлять гірські курорти Карпат та Закарпаття.

КУХНЯ

Українська кухня дуже різноманітна і багата. Крім власних кулінарних традиції, відчутний вплив, в залежності від регіону, мають німецька, угорська, литовська, польська, турецька, татарська та інші кухні.

Велика увага приділяється м’ясним стравам: котлети, печеня або "печеня", битки, шпигована часником і салом буженина, тушкована з капустою і салом свинина, тушкована з чорносливом баранина, гусак з яблуками, голубці, фарширована птиця. Звичайно, не можна не згадати про сало – місцевий делікатес, який можна скуштувати як окрему страву, так і в складі багатьох страв.

Особливо смачні страви з м'яса в горщиках, різноманітні гуляші і ковбаси, яєчня з салом і ковбасою, а також зрази з різними наповнювачами і тушковане з різними овочами м'ясо.

Український борщ – гордість української господині, кожний регіон може похвалитися власними секретами приготування. Вважається, що для класичного борщу необхідно близько 20 інгредієнтів.

Дуже цікавою стравою є вареники. Начинки можуть бути і солодкі, і солоні. Ця страва може бути основною, або десертом. Традиційно в якості соусу використовують сметану або інші молочні продукти.

Серед безалкогольних напоїв кожний щось до смаку: кваси, киселі, муселец, знаменитий узвар (компот з сухофруктів) і мед, а також українські наливки - слив'янка, вишнівка, тернівка, запіканка. 

Також заслуговують уваги місцеві вина, особливо закарпатські.

ПАМ'ЯТКИ

В Україні збереглися пам'ятки багатьох епох - від скіфських поховань і грецьких міст до зразків класичної архітектури. Пам'ятки можна побачити практично повсюдно, навіть у невеликих містах і селищах, не кажучи вже про великі центри.

Безумовно, найбільшу увагу туристів привертає столиця України - Київ. Головні визначні пам'ятки: Софійський собор, Києво-Печерська Лавра - найдавніший монастир на Русі, фрагмент кріпосних стін XI століття, званий Золотими воротами, Видубицький монастир, церква Спаса на Берестові, Кирилівська церква; церкви і споруди XVII століття, Музей мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків, Музей однієї вулиці, Центр Сучасного мистецтва при НаУКМА, Музей історії Великої Вітчизняної війни, Історико-архітектурний пам'ятник-музей "Київська фортеця", численні художні галереї та виставки.

У 60 км від Києва знаходиться місто-музей Переяслав-Хмельницький - один з найдавніших міст країни, що славиться численними музеями і особливою чарівністю своїх вулиць.

Львів - нагадує музей під відкритим небом, в якому знаходиться 2000 історичних, архітектурних і культурних пам'яток. У центрі міста знаходиться архітектурний ансамбль з Ратушею (1381 - 1827 рр.), який є символом Львова. Серед інших визначних пам'яток міста - площа А. Міцкевича, проспект Свободи, Порохова вежа, міський та королівський арсенали, церква Святого Миколая, ансамбль Успенської церкви, собор Святого Юра, Кафедральний собор, вірменський собор і монастир, бернардинський костел і монастир, домініканський костел, костел єзуїтів, Оперний театр, палаци Корнякта, Любомирських та Потоцьких. На сході Львівської області розташовані три замки - Олеській (XIII - XVIII ст.), Підгорецький (XVII - XVIII ст.) та Золочівський (XVI-XVII ст.).

Одеса - третє за величиною місто в Україні. Її головними пам'ятками є Троїцька церква, церква Святого Павла, Бельведер, театр опери та балету і численні музеї, присвячені найрізноманітнішої тематики.

Закарпаття - дуже цікава область України. Це район з самобутньою історією та культурою, яка сформувалася під впливом багатьох народів. Тут представлені всі архітектурні напрямки - від дерев'яного зодчества до стилів кінця ХІХ - початку ХХ ст.; можна побачити стародавні дерев'яні та кам'яні церкви, грандіозні середньовічні будинки-палаци, монастирі, костели. Закарпаття славиться своїми феодальними замками і фортецями, які будувалися в X - XV ст. для захисту міст і проживання знаті. Всього в цій області налічується близько 12 замків.

Неподалік від міста Рахів розташований Карпатський біосферний заповідник з карстовими печерами "Молочний камінь", "Гребінь" і глибокої в Карпатах шахтою "Дружба". У заповіднику можна побачити унікальну долину нарцисів. У села Синевирська Поляна знаходиться високогірне льодовикове озеро, що є Національним природним парком.

ВІЗА І МИТНІ ПРАВИЛА

На територію України можна безмитно ввозити 1 л горілчаних виробів, 2 л вина, 200 сигарет або 200 гр. тютюну, 5 л пива, продукти харчування на суму не більше 50 євро. Продукти харчування для особистого вживання безмитно ввозяться з розрахунку не більше 50 євро на одну людину при обов'язковій наявності упаковки виробника або не більше однієї одиниці кожного найменування. Від оподаткування при ввезенні звільняються предмети вартістю менше 200 євро або одиничний неподільний предмет вартістю не вище 300 євро.

Дозволяється вільне ввезення до 10 тис. USD. Ввезення понад 50 тис. USD дозволене тільки в безготівковому вигляді або за допомогою платіжних документів в іноземній валюті. На ввезення валюти в сумі, яка перевищує 50 тис. USD, потрібно спеціальний дозвіл НБ України. Українська валюта ввозиться тільки на умови наявності митної декларацій на вивезення цієї валюти з України.

Заборонено ввезення отруйних, радіоактивних, вибухових і отруйних речовин, а також друкованих та відеоматеріалів, що містять пропаганду війни, расизму та насильства. Заборонено ввезення харчових продуктів без сертифіката відповідності. При ввезенні вогнепальної, холодної зброї, вибухових речовин і газових балончиків, необхідний дозвіл МВС України.

Дозволяється вивозити предмети на суму до 100 тис. Євро, на вивіз творів мистецтва, культурних та історичних цінностей необхідний дозвіл Міністерства культури України.

КОРИСНІ ПОРАДИ

Практично у всіх готелях України є англомовний персонал.

Обідня перерва в більшості комерційних і державних структур з 13:00 до 14:00

Час роботи магазинів в центральних районах: Пн-Пт: 09: 00-21: 00; Сб-Нд: 10: 00-20: 00. Продовольчі магазини працюють з з 9:00 до 19:00 – 20:00, деякі супермаркети працюють цілодобово.

У висококласних ресторанах в рахунок включені 5% чайові, проте в Україні загальноприйнятої норми чайових немає, і їх кількість - особиста справа кожного відвідувача.

Основними сувенірами з України є: рушник, вишитий сорочка - вишиванка, ляльки-мотанки, вироби з виноградної лози, козацька Булава, Київський торт, цукерки «Київ вечірній», керамічний посуд ручної роботи з розписом в українському стилі, глечики у формі козака або козачки , сало, горілка, мед, обереги.

У магазинах можна розраховуватися тільки гривнями або кредитною карткою.