Головна / Тури /

Великобританія

Про країну Пошук турів Міста/Регіони Візи Корисно знати

Час

time.jpgЧас відстає від київського на дві години.

Мова

Державна мова Великобританії – англійська. Основні іноземні мови – французька, німецька, іспанська.

Валюта

Грошова одиниця Великобританії – фунт стерлінгів.

Релігія

Основна релігія Великобританії – християнство.

Паління

У Великобританії заборонене паління в усіх кафе, ресторанах, клубах, офісах і організаціях. Штраф за порушення може досягати 2500 £.

immigration-uk-25112011.jpgМитні правила

У Великобританії дозволено ввезення і вивезення банкнот, дорожніх чеків на будь-яку суму, в будь-якій валюті. Дозволяється безмитно ввозити: 200 цигарок, або 50 сигар, або 250 г тютюну; 2 л столового вина і 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 22%, або 2 л міцністю до 22% або ще 2 л столового вина; до 250 мл туалетної води; 60 мл духів; інші товари вартістю не більше 145 £. Тварини, в тому числі домашні, можуть бути ввезені в Великобританію тільки після тривалого карантину. Суворо заборонено ввезення наркотиків, зброї, свіжого м'яса, рослин, овочів. Можна ввозити тільки ліцензовані лікарські препарати.

Транспорт

1f10cf258942.jpg Великобританія - острівна держава, отже, всі основні перевезення та торгівля проходять за допомогою морського і повітряного транспорту. Основними транспортними вузлами служать морські порти. З континентом Великобританія зв'язана тунелем під протокою Ла-Манш, двома залізничними поромами, численними морськими, автомобільними та пасажирськими. У внутрішніх вантажних перевезеннях найбільшу роль відіграє автомобільний транспорт. Поїздки всередині країни можна здійснювати по залізниці, що вельми комфортно і швидко.

Громадський транспорт в Англії це метрополітен (в Лондоні, Глазго, Ньюкаслі і Ліверпулі), автобуси, мікроавтобуси, трамваї. Існує система знижок, наприклад тим, хто в один день подорожує туди і назад, або подорожуючим групою. Також популярні "кеби" (таксі).

train.jpg Що важливо - в Великобританії лівосторонній рух, а правила досить жорсткі, зі значними штрафами за будь-які порушення. Крім цього, в столиці мережа вулиць вельми заплутана, багато - тільки з одностороннім рухом, а паркуватися практично скрізь заборонено.

Кухня

За британською кухнею утвердилася репутація не дуже витонченої, але вона приділяє увагу якості інгредієнтів, які зазвичай місцевого виробництва.

kukhnya-velikobritanii-01.jpg Найвідоміші традиційні страви Великобританії - це англійська вівсянка, сендвіч, кров'яна ковбаса (чорний пудинг), йоркширський пиріг (пряний пудинг), телячі тельбухи, ірландський "чамп" - картопля з дрібно нарізаною зеленою цибулею, картопляно-овочеве пюре "колканнон", а з солодощів - шотландські вівсяні коржі, пісочне печиво, вершкові кекси з повидлом і фруктові пудинги, наприклад, "плямиста собака" (з родзинками).

Традиційним напоєм є чай, який п'ють з молоком і солодкої випічкою: бісквітами, кексами, шафрановими булочками або печивом.

spicy-ramen.jpg Що стосується алкоголю, то в Великобританії відмінне пиво. Традиційними британськими сортами пива є чорний ель і портер. Крім пива, популярними алкогольними напоями тут є віскі, ром, джин і портвейн, а також сидр, грог і херес.

Сувеніри

Традиційні сувеніри з Великобританії відрізняються в залежності від регіону.

З Англії часто привозять фарфор, скло, книги, трубки а-ля Шерлок Холмс, справжній англійський чай з кенійським бергамотом і з жасмином, ель, фігурки гвардійців, поліцейський шолом, сувенірну продукцію у вигляді традиційних червоних телефонних будок і двоповерхових автобусів.

souvenir-optical-illusions-4-550x357.jpg З Шотландії везуть пледи, волинки, картаті спідниці-кілти, шотландський односолодовий віскі "Глеффендіх", вересковий чай і чай з чортополоху, шерсть, кашемір, фігурки і магніти з зображенням Лох-Неського чудовиська.

З Уельсу - безвідходні, екологічні листівки з овечого гною, сувеніри із зображенням дракона (символ Уельсу) і традиційний сувенір - ложки любові.

З Північної Ірландії - светри з вовни мериноса вівці з візерунками-оберегами, зелений трилисник конюшини або предмети з його символікою, традиційний молочний лікер "Бейліс", знамените ірландське пиво, а також олов'яні сувеніри - твори місцевих майстрів.

embassy_of_ukingdom.jpgЕкстрені телефони

Екстрений виклик: поліція, пожежна служба, швидка медична допомога, рятувальники берегової охорони (безкоштовно з будь-яких телефонів) - 112/999

Посольство Великобританії в Україні

Адреса: м. Київ, вул. Десятинна, 9
Телефон: +38 (044) 490 36 62
Е-mail: ukembinf@gmail.com
Веб-сайт: https://www.gov.uk/government/world/ukraine

embassy_of_ukr_inukgdom.jpg Посольство України в Великобританії

Адреса: м. Лондон, Холланд Парк, 60
Телефон: 0 207 727 63 12
Телефон для дзвінків з України: 0 044 207 727 63 12
E-mail: emb_gb@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://www.mfa.gov.ua/uk/ua