Головна / Тури /

В'єтнам

Про країну Пошук турів Міста/Регіони Візи Корисно знати

Час

Різниця в часі з Києвом +5 годин.

Валюта

Грошова одиниця - в'єтнамський донг.

Банкноти: 200, 500, 1000, 2000, 5000, 10 000, 20 000, 50 000; монети не використовуються. Найпопулярніша валюта - долар, його приймають до оплати скрізь. При оплаті дорожніми чеками, а також кредитками VISA, Mastercard, JCB стягується комісійний сбір.

Мова

Державна мова - в'єтнамська, вживається також китайська, трохи англійська, французька та російська.

Релігія

Пануючою релігією у В'єтнамі є буддизм, в якому поєднуються деякі риси конфуціанства і даосизму. Близько 10% населення країни католики. У В'єтнамі також представлено протестантство і іслам. Крім того, у В'єтнамі є своя унікальна релігія - каодаїзм.

Кухня

В’єтнамська кухня надзвичайно різноманітна і смачна. Є ресторани на будь-який смак і гаманець. Ціни за обід коливаються від 2,5 до 25 дол. США на 1 людину. Їжа у В'єтнамі - це особлива розмова. Місцеві кухарі настільки вправні, що деколи насилу можна відрізнити приготований батат (сорт солодкої картоплі) від м'яса чи огірок від риби. На сніданок у В'єтнамі пропонують суп з рисової локшини з куркою або свининою. Бульйон в супі не їдять, а тільки локшину, м'ясо і овочі. У недорогих готелях, де сніданок подається по меню, можна замовити омлет або млинці з бананом. У більш дорогих готелях - шведський стіл. Хліб по всій країні просто смакота. Уміння робити хліб в'єтнамці перейняли у французів. У в'єтнамських ресторанах можна спробувати екзотичні страви: суп з черепах або жаб, сотні страв із змій, крокодилів, кажанів і ін. В ресторанах прийнято спочатку подавати холодні і гарячі закуски під алкогольні напої або пиво. Рис і овочеві бульйони подаються в кінці трапези. Після закінчення обіду або вечері на стіл ставиться чайник із зеленим чаєм.

Транспорт

Авіапереліт - найшвидший спосіб пересування по країні.

Головна залізнична магістраль - Ханой - Хошімін. Експрес долає відстань між цими містами за 29 годин. Ходять звичайні поїзди і підвищеної комфортності.

Добре розвинений водний транспорт. Найбільші порти знаходяться в Хайфоні, Дананге, Хошиміні, Нячанге, Вунг Тау. Між цими містами курсують пасажирські катери. Поїздка на катері з Хошиміну в дельту Меконгу доцільніше, ніж на автобусі або машині.

На автобусах з Ханоя і Хошиміну можна доїхати в будь-який пункт. Така подорож не вдарить по бюджету. Існують також міжміські автобуси підвищеної комфортності. Вартість проїзду в них в кілька разів вище, ніж в звичайних.

Поїздки на таксі обійдеться в $ 1-1,5 за посадку плюс $ 0,45-0,6 / км.

Але головний засіб пересування в країні - це мотоцикл. У зв'язку з їх засиллям на вулицях самостійне пересування на автомобілі ускладнене. Краще орендувати машину з водієм (від $ 30) або мотоцикл ($ 6-12 в день). Крім того, є багато точок прокату велосипедів (від 6 тис. до 8 тис. донгів в день).

На околицях великих міст і на курортах зустрічаються велорикші, розмір оплати краще узгоджувати заздалегідь, можна торгуватися.

Сувеніри

Місцевий шопінг має наступні приємні особливості: багатий вибір покупок і найнижчі ціни в регіоні (якщо, звичайно, не забувати торгуватися) .

Магазини працюють практично кожен день без вихідних, з 7:30 до пізнього вечора. Багато супермаркетів в столиці і великих містах працюють цілодобово.

Із В'єтнаму можна привезти дрібнички з лаку, бамбука, перламутру, вироби зі срібла, перлів, червоного і чорного дерева - в тому числі дуже красиві столові прилади і шкатулки. Інша категорія вдалих покупок - одяг і аксесуари з шовку, льону та бавовни. Ще в Сайгоні можна знайти вельми якісні і красиві золоті вироби - не те, щоб по зовсім мізерними, але цілком симпатичним цінами, а також вироби з перлів - в основному з штучно вирощеного річкового, рідше - культивованих морського. Варто придбати різні спеції, особливо фу-куокскій чорний перець. Представниці прекрасної статі гарантовано звернуть увагу на національний костюм «аозай», що складається з щільно облягають фігуру довгої сорочки-сукні з розрізами і штанів (їх прийнято шити на замовлення).

Прекрасні екзотичні сувеніри коштують тут в буквальному сенсі копійки, а красиві срібні вироби коштують дешево . Повернулися з В'єтнаму мандрівники зазвичай виймають зі своїх валіз срібні прикраси і посуд, вироби з натурального шовку, льону та бавовни, сувеніри з червоного дерева і бамбука, лакові вироби та кераміку.

 

Телефони

Посольство України у В'єтнамі в Ханої: 84 (4) 373-444-84

Пожежна служба - 114

Поліція - 113

Швидка допомога – 115

Посольство Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні

01103, м. Київ, вул. Товарна, 51 А

Час роботи: понеділок-п'ятниця 9:00-12:30, 14:00-17:00

Телефон: + 38- (044) 284-57-40

Факс: + 38- (044) 284-55-42

E-mail: vnemb.ua@mofa.gov.vn

Посольство України у В’єтнамі

6 Ле Хонг Фонг, район Ба Дінь, Ханой, В'єтнам

Телефон: (+844) 3734-4484, 3734-4492

Факс: (+844) 3734-4497

E-mail: emb_vn@mfa.gov.ua, dsqucraina@vnn.vn

Сайт: http://www.mfa.gov.ua/vietnam