Як заробляти на фото з подорожей?

29.05.2018

Тревел-фотографія сьогодні легко монетизуються за допомогою зручних додатків для iOS і Android. Схема проста, причому неважливо, чим ти знімаєш – простим смартфоном або на «зеркалку». Завантаживши фотографії в телефон, ти можеш відправити кадри в одне зі спеціальних додатків, звідки всього за кілька хвилин (в крайньому випадку – за пару-трійку днів) знімки потрапляють в стокові фотобанки. Часто – досить великі і розкручені стоки, де тусуються мільйони самих різних покупців. Fotolia Instant

Мобільний додаток від фотобанку з «великої четвірки» стоків (куди відносяться Shutterstock, iStock, Fotolia і Dreamstime), вельми популярного серед дизайнерів, більд-редакторів та інших творчих одиниць.

Ви можете знімати будь-які історичні руїни і пам'ятки – творці додатка просять лише уникати знімків їжі, квіточок і домашніх тварин. Втім, ця умова все одно залишає велике поле для маневру, якщо мова йде про тревел-фотографі]. Знімаєте або завантажуєте в смартфон кадри з фотокамери і відправляєте модераторам Fotolia, забезпечивши кожен знімок набором ключових слів. Останнє вкрай важливо, якщо ви хочете все ж продати фотографію – потенційні покупці саме за ключовими словами і будуть шукати потрібні зображення.

Важливо розуміти, що в цьому, як і в інших сервісах, поставляючи ваш контент продавцям фото, ви назавжди залишаєтеся правовласником знімка – покупець лише набуває ліцензію на його використання. При цьому, як правило, ліцензія не зобов'язує його вказувати автора знімка. Але видавати ваш знімок за свій пристойні люди не стануть, а на непристойних фотостоки періодично влаштовують набіги і будують витончені юридичні підступи.

Fotolia Instant – додаток досить консервативний і ніяких поблажок до мобільних фото тут немає – судитимуть якість робіт із загальних вимог «материнського» фотобанку Fotolia. З обнадійливого: з недавнього часу Fotolia цілком належить американському гігантові Adobe. Далі тут можливі різні сценарії розвитку мобільного проекту: від бурхливого розвитку до повного загасання – як це часто буває після великих злиттів і поглинань.Twenty20

Американський сервіс родом з Південної Каліфорнії має куди більш легкий формат, приємний дизайн і досить продуманий інтерфейс. Точно так же тут можна завантажувати будь-які знімки з подорожей, а головне, тут не забороняють постити їжу і котиків: але ми ж сюди прийшли продавати фотографії ісландських водоспадів і заходів на Вануату, правда?

Приємний момент: можна фолловить інших авторів і оглядати найпопулярніші у покупців знімки. Так легше орієнтуватися в тому, що дійсно користується попитом. Що ще важливіше, тут є завдання – Challenges: вам пропонують завантажити фотографії певної тематики. Челлендж тривають кілька днів, а після закінчення терміну авторам кращих знімків загрожують гонорарами в розмірі до $ 50.Clashot

Чи не найбільш досвідчені гравці на цьому молодому ринку – сервіс набрав обертів ще два роки тому, а створений був одним з найбільших світових фотостоков – Depositphotos.

Clashot об'єднує функціонал двох попередніх програм: стрічка друзів, завдання (тут вони називаються «Пропозиціями/Offers»), стрічка популярних репортажів. Бонусом – можливість прив'язки завантажуваних фотографій до локаціях, звичний по Instagram пошук по хештегом і перегляд останніх знімків, які завантажили користувачі поруч з вами – відразу буде зрозуміло, робити 100500-ю фотку Sagrada Familia з цієї точки, де ви зараз стоїте, або можна відійти 50 метрів в бік за більш оригінальним ракурсом.

Є відмінний російський інтерфейс і навіть український, оскільки адаптували додаток до наших реалій прямо в Києві, де розквартирована значна частина розробників Clashot. Іншими словами, з усього списку – це найрідніший і доступний для розуміння сервіс. До того ж тут бувають завдання спеціально для авторів з Білорусі. Наприклад, під час ЧС з хокею Clashot викуповував знімки з Мінська по $10-30. Так що вперед, запаліть у них за воротами червону лампочку!Scoopshot

Непогана альтернатива Twenty20 з дуже схожою концепцією і орієнтацією на завдання (тут вони називаються Tasks). Додаток з'явився чи не першим з собі подібних, але широкої популярності в СНД і за межами Північної Європи не отримав – Scoopshot розробляють і підтримують в Фінляндії.

Тут немає стрічки друзів, але досить багато тематичних завдань – аж до Селфі в машині, так що, здається, спробувати удачу можна з будь-якими кадрами з подорожей.

За високий рівень продажів на Scoopshot ручатися важко, адже за цим сервісом не стоїть будь-який зі стічних гігантів. Деяким плюсом може вважатися можливість постити знімки анонімно.Snapwire

Ще один каліфорнійський стартап, вельми креативний в постановці різних завдань – тут ви точно знайдете, куди прилаштувати практично будь-який тревел-знімок.

Сам сервіс відрізняється від інших досить заплутаною Гейміфікація і системою рівнів для фотографів. Правда, просидівши в Snapwire день і вникнувши, можна вирулити на простий гайдлайн: ви набираєте бали, просто завантажуючи знімки або оцінюючи інших авторів. Певна кількість балів виводить вас на все нові і нові рівні – від початківця до професіонала. Більш високий рівень дає можливість взяти участь в більш складних завданнях з кращими гонорарами від великих спонсорів на кшталт Huffington Post і Getty Images.Foap

Ще одні старожили молодого ринку і теж представники Північної Європи. Проект зі шведськими коріннями точно так же, як і більшість попередніх програм, роздасть вам багато завдань і тем.

Foap намагається будувати свій власний фотобанк, куди компанії вдалося зібрати вже кілька мільйонів зображень, переважно – мобільних фотографій. Забавно, що рішення про те, чи придатний знімок до продажу, тут приймають самі користувачі, оцінюючи фотографії один одного за п'ятибальною шкалою. Отримали більше п'яти оцінок в три бали і вище – ваш кадр буде продаватися в Foap Marketplace.Eyem

Останній продукт, який може допомогти вам окупити півбілета, трохи нагадує Instagram, але відрізняється куди більш заплутаною екосистемою і, здається, намагається осягнути неосяжне. Тут є і звичні багатьом вбудовані фільтри для зображень, і пошук знімків поруч з вашим місцем розташування, як у Clashot, і завдання, як у всіх інших представлених сервісів, а також є стрічка друзів і свій ринок зображень.

На питання, скільки на таких сервісах можна заробляти, однозначної відповіді немає. При певному везінні і завзятості – цілком реально продавати на $ 500-700 на місяць. Тим більше, один і той же знімок можна розміщувати хоч на всіх стоках відразу. Однак більш реально сприймати мобільні фотостоки швидше як розвагу з можливістю невеликого грошового бонусу, ніж як джерело стабільного доходу.

Зароблені гроші переводяться на PayPal, а в деяких додатки, як в Clashot, ще й на платіжну систему Skrill. Якщо банківські картки твоєї країни не підтримують PayPal, здійснювати покупки і бронювати квитки можна прямо з рахунку.

 

 


По материалам: 34travel.me

Передзвонити
Ім'я:*
Контактний телефон:*
Що цікавить?: Коментар:
Відправити
* - обов'язкові поля для заповнення

Дякую що скористалися послугами нашої компанії.
Ваш запит прийнятий, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.